مقالات کاربردی

برتری کولر پلیمری نسبت به کولر گازی که باید بدانید

برتری کولر پلیمری نسبت به کولر گازی که باید بدانید

با ورود به فصل گرما بسیاری از هموطنان به دنبال راه های مناسب خنک کردن فضای خانه یا محیط کار هستند که در این بین تنوع کولر های موجود در بازار این سوال را برای آن ها مطرح ساخته است که کولر آبی بخریم یا کولر گازی؟

البته که منظور از کولر های آبی نسل جدید این محصولات است که تحت عنوان کولر پلیمری معرفی شده و در زمینه خرید و مقایسه آن با کولر گازی است که شک و تردید در انتخاب و خرید را برای شما به وجود آورده است که ما در این مقاله گردآوری شده به معرفی هر یک از این نوع کولر ها به همراه مزایا و معایب آن می‌پردازیم تا بتوانید بر این اساس به برتری کولرهای پلیمری نسبت به کولر های گازی که باید بدانید، پی برده و با صرف هزینه کمتر به خرید بهترین کولر دست بزنید؛ پس با ما همراه باشید.

تعریفی که باید از کولر پلیمری و کولر گازی بدانید

کولر پلیمری در اصل نسل جدیدی از کولر های آبی به شمار می‌روند که به جای پوشال در آن از پد سلولزی استفاده شده و جنس بدنه آن به جای فلز گالوانیزه و روی از نوع پلی پروپیلن است که مقاومت بالایی را در برابر با اشعه فرابنفش دارد و به عنوان یک عایق مناسب در برابر با انتقال حرارت عمل می‌نماید و سبب شده تا کاهش اتلاف حرارتی و افزایش میزان خنکا را برای آن شاهد باشید.

پد به کار رفته در این محصولات مجموعه لایه های نازک و منظم و موج داری هستند که قدرت جذب بالای آب را به همراه داشته و در نتیجه همین مطلب میزان خنکای بیشتری از آن را به همراه دارد. البته نباید از بحث عمر بیشتر این پد ها نسبت به پوشال البته با توجه به شرایط و میزان سختی آب منطقه زندگیتان غافل شد.

قطعات تهویه و ترموستات هوشمند به کار رفته در این مدل از کولر های پلیمری سلولزی باعث شده تا شاهد افزایش راندمان کولر در بحث خنک سازی باشید و دیگر خبری از ورود آلودگی و باکتری به محیط منزل را نخواهید دید؛ چون پد این نمونه از کولر ها متراکم و فشرده هستند و نمی‌گذارند این ذرات از آن عبور کنند.

کولر های گازی از سری تجهیزاتی به شمار می‌روند که جذب هوای گرم و تبدیل آن به هوای سرد را از طریق فرایند تبخیر مایع به گاز انجام می‌دهند. این سری از وسایل سرمایشی یا برودتی هوا نیازی به پوشال یا پد ندارند و به راحتی در داخل خانه یا اماکن دیگر نصب می‌شوند.

قطعاتی که در این کولر گازی به کار رفته است را می‌توان کمپرسور جهت متراکم کردن گاز، بخار کننده برای جذب هوای گرم، شیر انبساط و کندانسور بیرونی برای سرد کردن هوا بیان نمود. این سری از کولرهای گازی با تنظیم خودکار دمای محیط همراه هستند که بدون هیچ دخالتی بر اساس دمای فضا خنکا را انجام می‌دهد.

مزایا و معایبی که برای کولر پلیمری و گازی وجود دارد

به قطع در پی برتری هایی که برای کولر پلیمری نسبت به گازی مطرح است در کنار شناخت و تعریفی از این محصول بهتر است به مزایا و معایبی که برای کولر پلیمری و گازی وجود دارد نیز اشاره نماییم تا بتوانید کم و بیش بر اساس آن به دلایل برتری که برای این کولر های آبی مطرح است، پی ببرید که در زیر به این موارد اشاره نموده ایم:

مزایا و معایب کولر های پلیمری

همان طور که می‎دانید هر سری از تجهیزاتی که به عنوان وسایل کاربردی در منازل استفاده می‌شود در پی خصوصیاتی که در بر دارد دارای یک سری از مزایا و معایب هستند که در باب کولر های پلیمری نیز این موضوع به حتم وجود داشته و ما در این مقاله بدان اشاره نموده ایم:

مزایا و معایب کولر های پلیمری

مزایا

به قطع خوشایند و مطلوب هر خریداری است که قبل از اطلاع از معایب از مزایای محصولات آگاه شود که در پی آن ما در ابتدا به مزایای کولر های پلیمری اشاره نموده ایم که بدین شرح است:

 • مقاومت بالا در برابر با گرما و آب به دلیل جنس بدنه پلی پروپیلن
 • مجهز به سنسور نمایش دمای آب کولر
 • مجهز به کنترل ترموستاتیک است که باعث شده دمای تنظیمی با دور موتور هماهنگ شده و دمای مناسب در فضای منازل حفظ شود.
 • برای هوای داخل کولر های پلیمری دور معکوس نیز در اکثر مدل های آن تعبیه شده است.
 • قابلیت افزایش راندمان تبخیر آب را نسبت به دیگر انواع کولر های آبی دارد.
 • استفاده از پد سولزی به جای پوشال افزایش دوام و قدرت خنک کنندگی را به همراه دارد.
 • راندمان بالا و صدای کم از دیگر مزیت های این سری از تجهیزات سرمایشی است.
 • مجهز بودن برخی از مدل های آن به اینورتر که کاهش مصرف برق در این سری از کولر ها را به همراه دارد نیز از دیگر مزایایی است که باید از آن مطلع باشید.
 • تجهیز این سری از کولر ها به شیر تخلیه اتوماتیک که با انتخاب دکمه تخلیه در پنل در اتاق، آب کولر را تخلیه می‌نماید و قادر به تنظیم هفتگی این کار است نیز از دیگر مزیت هایی است که نباید از آن غافل شد.
 • تعبیه ریموت کنترل رادیویی که امکان روشن و خاموش کردن کولر را بدون نگه داشتن آن رو به روی پنل به شما می‌دهد نیز از دیگر مزیت های این چنین کولر هایی است که به تازگی روانه بازار شده اند.

معایب

نمی‌توان عیوب خیلی جدی را در باب این کولر ها مطرح نمود؛ چرا که همان طور که در تعریف آن بیان نموده ایم نوع کولر پلیمری نسل اصلاح شده کولر های آبی هستند که اکثر عیوب در آن برطرف شده است؛ اما با این وجود برخی از مواردی وجود دارند که به عنوان عیب برای آن شناخته می‌شوند که در زیر آن را بیان نموده ایم.

 • شکل مکانیزم خنک کنندگی این سری از کولر های پلیمری به گونه ای است که استفاده از آن در محیط های مرطوب امکان‌پذیر نیست و این از عیوب این تجهیزات است.
 • به دلیل ویژگی های مطرح شده و مزایای آن استفاده از آن در منازل یا محیط کار افزایش رطوبت را به همراه دارد که این خود نیز می‌تواند به نوعی عیب این تجهیزات مطرح شود.
 • هزینه نصب، نگهداری و سرویس روبه بالای این محصولات نیز از دیگر عیوبی است که برای این کولر ها مطرح است؛ البته در مقایسه با دیگر کولر های آبی نه نوع کولر گازی.

مزایا و معایب کولر های گازی

با وجود این که کولر های گازی نسل جدیدی از کولر های وارد شده به بازار هستند و همه بر این باورند که عیوبی را در برندارد در کنار مزیت هایی که برای آن مطرح است یک سری از عیوب نیز وجود دارد که ما در زیر بدان اشاره نموده ایم، البته قبل از آن به بیان مزیت های این نمونه از کولر گازی اشاره نموده ایم.مزایا و معایب کولر های گازی

مزایا

از جمله مزیت هایی که برای کولر گازی وجود دارد را می‌توان موارد زیر بیان نمود:

 • تولید صدای کم
 • کنترل دمای محیط
 • خنکسازی محیط در کمترین زمان
 • عدم نیاز به کانال کشی
 • ظاهری زیبا

معایب

در پی مزیت های بیان شده در باب کولر های گازی بهتر است از معایب آن نیز آگاه باشید که بدین صورت است:

 • هزینه خرید، سرویس و نگهداری این سری از وسایل سرمایشی بالاست.
 • مصرف انرژی بالا
 • عدم استفاده از آن برای مناطق گرم و خشک به دلیل نبود رطوبت

چالش انتخاب میان کولر پلیمری و کولر گازی؟

با توجه به گفته های بالا از تعریفی که برای این دو مدل از کولر های موجود در بازار مطرح شد به همراه مزایا و معایبی که برای هر یک از آن وجود دارد به قطع به این که چرا کولر های پلیمری به نسبت نوع کولر گازی برتری دارند، پی برده اید که در قالب یک جمع بندی به این برتری های اشاره می‌نماییم:

 • برای مناطق گرم و خشک نوع کولر پلیمری بهتر از نوع گازی است و دلیل آن ایجاد رطوبتی است که به همراه دارد.
 • تجهیز سری کولر های پلیمری به امکاناتی نظیر ریموت کنترل از راه دور، یا کنترل ترموستاتیک و کاهش صدای این سری از فناوری با تجهیز آن به اینورتر از دیگر برتری هایی است که در پی امکانات کولر گازی به این محصولات افزوده شده است.
 • از همه مهتر هزینه خرید و نگهداری و سرویس کمتر نوع کولر پلیمری نسبت به گازی امری است که سبب شده تا این محصول به نسبت نوع گازی برتری بی نظیری داشته باشد.

باید به این نکته توجه نمایید که بسته به شرایط آب و هوایی محل زندگی و بودجه و توان مالی که قرار است صرف نمایید تا یک وسیله سرمایشی مناسب بخرید، باید به سراغ انتخاب هر یک از کولر های معرفی شده متناسب با نیازتان بروید، نه این که بر اساس گفته های ما و برتری های نوع پلیمری نسبت به نوع گازی در عین کم هزینه بودن آن خرید شما این سری از محصولات باشد؛ پس این که در بین چالش انتخاب میان کولر پلیمری و کولر گازی کدام را انتخاب کنید باید با دقت و در نظر گرفتن تمامی جوانب صورت گیرد.

کولر پلیمری را از شرکت کاوه کویر بخرید

اگر قصد شما در خرید چالش ایجاد شده در بین کولر پلیمری و گازی نوع کولر آبی پلیمری است بهتر است به منظور تهیه این وسیله سرمایشی مورد نیاز برای منازلتان کولر پلیمری را از شرکت کاوه کویر بخرید.

مجموعه ای که اولین تولیدکننده در باب عرضه این چینن محصولاتی است و سبب شده تا با کاهش هزینه و نگهداری به بهترین و مناسب ترین کولر برای خنک سازی فضای منازلتان دست یابید. این مجموعه تولیدی که برای اولین بار اقدام به تولید این چنین کولر هایی نموده است شیوه خرید این محصول را برای هموطنان نه تنها به صورت حضوری از کارخانه بلکه به صورت آنلاین نیز در نظر گرفته است تا تمامی هموطنان از اقصی نقاط کشور به راحتی بتوانند به این سری از محصولات دست یابند.

کولر پلیمری را از شرکت کاوه کویر بخرید

همچنین در باب جلب اعتماد و رضایت مشتریان در راستای خرید اینترنتی، این مجموعه به ارائه ضمانت نامه کتبی در باب کیفیت این محصولات نیز پرداخته است، همچنین برای کسانی که به دنبال خرید این سری از کولرها هستند؛ اما فضای کمی را دارند نیز با ارائه محصولاتی در این راستا، امکان خرید را فراهم آورده اند.

خرید برای هموطنانی که فضای کمی را برای استفاده از این چنین کولر هایی دارند یا تنها می‌توانند در تراس یا بالکن از کولر استفاده کنند باید به سراغ انتخاب محصولاتی باشند که نیاز به کانال کشی زیادی نداشته باشد و این سبب شده تا انتخاب شما را به سمت محصولاتی نظیر کولر پلیمری پایین زن بکشاند که در این راستا مورد تولید قرار گرفته است.

ابعاد زیاد و ظرفیت هوادهی بالای این سری از کولر ها سبب شده تا شاهد 30 درصد خنکای بیشتر این مدل از محصولات به نسبت سایر کولر های آبی باشید و در اصل میزان خنکای آن کم و بیش به پای کولر های گازی برسد و همین پاسخ شما در چالش انتخابی این محصولات را بدهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *