مقالات کاربردی

آبگرمکن دیواری بخریم یا ایستاده، کدام بهتر است؟

آبگرمکن دیواری بخریم یا ایستاده، کدام بهتر است؟

همان طور که می‌دانید آبگرمکن به عنوان یکی از وسایل گرمایشی از کاربردی ترین لوازم مورد نیاز در منازل است که با توجه به شرایط خانه نوع آبگرمکن مورد نیاز خریداری می‌شود که امروزه در دسته بندی آبگرمکن های مخزن دار و بدون مخزن نوع مخزن دار طرفداران بیشتر را دارد و ما در این جا به بحث در باب نوع آبگرمکن مخزنی خواهیم پرداخت.

موضوعی که امروز در پیرامون آن بحث می‌کنیم یافتن پاسخ بدین سوال است که آبگرمکن دیواری بخریم یا ایستاده، کدام بهتر است تا بتوانید به راحتی با اطلاع از این موضوع و در نظر گرفتن یک سری از نکات که در ادامه بدان می‌پردازیم اقدام به خرید بهترین آبگرمکن نمایید.

به طور کلی هر دو مدل و دسته بندی از آبگرمکن های موجود در بازار شامل آبگرمکن دیواری یا آبگرمکن ایستاده به منظور تامین آب گرم مصرفی هر خانه استفاده می‌شوند؛ اما در زمینه خرید در این بین بهتر است با جوانب مثبت و منفی هر یک از این وسایل گرمایشی آشنا شوید و سپس با توجه به شرایط منازل خود دست به خرید این سری از محصولات بزنید که ما در ادامه بدین مسائل اشاره نموده ایم تا بتوانید به این که آبگرمکن دیواری یا ایستاده بخرید، دست پیدا کنید.

مزایای خرید آبگرمکن دیواری نسبت به ایستاده

آبگرمکن های دیواری به سبب ابعاد و اندازه کوچکی که دارند به عنوان آبگرمکن های کوچک شناخته می‌شوند و امروزه برخلاف نوع تولیدی بدون مخزن آن به صورت مخزن دار تولید و راونه بازار گشته اند.

عملکرد این سری از وسایل بدین گونه است که در مرحله اول آب از طریق لوله در هنگام باز شدن به سمت آبگرمکن و مخزن آن روانه می‌شود و از طریق برق و یا گاز که منبع انرژی و گرم ساختن آب درون این وسایل است، گرم شدن آب اتفاق می‌افتد.

بنابراین بر طبق این عملکرد به این موضوع رسیده اید که خود آبگرمکن های دیواری در بازار شامل دو نوع آبگرمکن دیواری گازی و آبگرمکن برقی دیواری هستند که بسته به نیاز و در نظر گرفتن دسترسی به منبع انرژی برای تامین آب گرم نوع آبگرمکن مورد نظر خریداری می‌شود.

در مقایسه با این نمونه جدید آبگرمکن های روانه شده به بازار یکی دیگر از رایج ترین یا به عبارت ساده تر قدیمی ترین این وسایل گرمایشی آبگرمکن های ایستاده هستند که تنها به صورت مخزنی در بازار وجود دارند و شما شاهد ظرفیت های مختلفی از آن در بازار هستید.

مزایای خرید آبگرمکن دیواری نسبت به ایستاده

حال به منظور این که بتوانید به نقاط مثبت این وسیله گرمایشی که همان مزایای خرید آبگرمکن دیواری نسبت به ایستاده است، پی ببرید تا بتوانید تصمیم درستی از خرید این سری از محصولات گرمایشی را داشته باشید با ما همراه باشید.
از جمله مواردی که می‌توان در باب مقایسه مزیت آبگرمکن دیواری نسبت به ایستاده بیان نمود، عبارتند از:

مصرف انرژی کم

در آبگرمکن های دیواری مصرف انرژی کمتر از نوع ایستاده است و شما شاهد این مصرف انرژی در حدود 8 تا 50 درصد کمتر از سایر آبگرمکن ها خواهید بود؛ البته شاید مصرف انرژی این وسایل نسبت به نوع بدون مخزن آبگرمکن دیواری بیشتر باشد؛ اما به دلیل ظرفیت های کمتر آن نسبت به آبگرمکن ایستاده شما شاهد صرف انرژی کمتر آن خواهید بود.

اشغال فضای کم

همان طور که گفتیم آبگرمکن های دیواری به عنوان آبگرمکن های کوچک شناخته می‌شوند و همین موضوع و ابعاد این وسایل است که سبب شده تا اشغال فضای کمی از این وسایل به عنوان دیگر مزیت آبگرمکن دیواری نسبت به ایستاده شناخته شود.

خرید با قیمت کمتر نسبت به نوع ایستاده

ابعاد کمتر آبگرمکن های دیواری نسبت به نوع ایستاده یکی از دلایلی است که سبب شده اند تا ظرفیت مخزن در این سری از وسایل گرمایشی کوچک باشد و همین در کنار عوامل دیگر موثر بر قیمت است که سبب شده تا خرید با قیمت کمتر نسبت به نوع ایستاده در آبگرمکن های دیواری دیگر مزیت مطرح شده در باب خرید باشد.

مزایای خرید آبگرمکن ایستاده نسبت به دیواری

همان طور که مطرح شد آبگرمکن های ایستاده از رایج ترین وسایل گرمایشی هستند که از قدیم تا به الان برای گرم نمودن آب از آن استفاده می‌نمودند. عملکرد این سری از آبگرمکن ها بدین شکل است که جریان آب به سمت مخزن روانه شده و سپس از طریق شعله گاز قرار گرفته بر زیر مخزن یا المنت هایی که از طریق برق گرم سازی را انجام می‌دهد گرم شدن آب اتفاق می‌افتد.

بنابراین بر طبق گفته بالا می‌توان به دسته بندی آبگرمکن های ایستاده شامل آبگرمکن های ایستاده برقی و آبگرمکن های ایستاده گازی اشاره نمود که بسته به دسترسی شما به منبع انرژی برای گرم نمودن آب و توان مالی تصمیم نهایی برای خرید هر یک از آن ها گرفته می‌شود.

مزایای خرید آبگرمکن ایستاده نسبت به دیواری

درست است که عملکرد این آبگرمکن و ظرفیت های مختلف موجود آن در بازار یکی از گزینه هایی است که در انتخاب و خرید شما تاثیر دارد؛ اما بهتر است در کنار این موارد به اطلاع از مزایای خرید آبگرمکن ایستاده نسبت به دیواری نیز توجه نمایید که به شرح زیر است:

  • به دلیل برخورداری از مخزن با ظرفیت های بزرگ در این سری از وسایل گرمایشی شما خواهید توانست با خیالی جمع از داشتن ذخیره آب گرم به استفاده در صورت قطعی آب بپردازید.
  • قابلیت کار کردن این سری از وسایل گرمایشی در صورت کاهش فشار آب نیز وجود دارد و این دیگر مزیتی است که برای آبگرمکن های ایستاده به نسبت دیواری مطرح است و نشان از حساسیت کمتر آبگرمکن های ایستاده نسبت به دیواری است.
  • برخورداری از عملکرد مناسب در رسوب گذاری آب در آبگرمکن های ایستاده نسبت به آبگرمکن های دیو اری بهتر است و نوع دیواری آن به دلیل حساسیت بیشتر نمی‌تواند عملکرد مناسبی را ارائه دهد و این دیگر مزیت و نقاط مثبتی است که باید در باب این وسیله گرمایشی بدانید.

آبگرمکن دیواری بهترین وسیله گرمایشی برای فضا های کوچک

شاید با شناخت و آشنایی که در باب آبگرمکن های دیواری یا ایستاده بیان نموده ایم و برحسب موقعیت منازل شما و نیازتان انتخاب آبگرمکن مناسب صورت گیرد و بتوانید به این که آبگرمکن دیواری بهتر است یا ایستاده پی ببرید؛ اما بحث افزایش جمعیت و نیاز به مسکن برای آن ها سبب شده تا وسعت منازل کوچک شود و بیشتر به سمت آپارتمان نشینی روی آورند و همین موضوع علتی گشته تا آبگرمکن دیواری بهترین وسیله گرمایشی برای فضا های کوچک معرفی شود و امروزه به نسبت نوع رایج آبگرمکن ایستاده برای خرید این وسیله گرمایشی تقاضای بیشتر را داشته باشد.

نه تنها برای منازل کوچک بلکه در محیط هایی چون آرایشگاه ها یا مغازه های اجاره ای که قرار است در مدت زمان کوتاهی جابه جایی داشته باشند انتخاب آبگرمکن دیواری بهترین گزینه است؛ چرا که ابعاد کم و اشغال فضای کم آن به راحتی امکان حمل و جا به جایی را به همراه دارد.

بهترین نوع آبگرمکن های دیواری برای خرید نوع آبگرمکن های دیواری گازی است که نه تنها از نظر منبع انرژی نسبت به آبگرمکن برقی دیواری هزینه کمتری را در بر دارد، بلکه به جهت وجود منبع انرژی گاز در شهر ها دسترسی آسان برای آب گرم انتخاب نوع آبگرمکن دیواری گازی را می‌طلبد.

آبگرمکن دیواری بهترین وسیله گرمایشی برای فضا های کوچک

البته باید بدین مسئله نیز توجه داشته باشید که اگر قصد خرید آبگرمکن های دیواری را برای فضا هایی خارج از شهر دارید یا روستاهایی که به گاز دسترسی ندارند، انتخاب را به سمت نوع آبگرمکن برقی دیواری می‌کشاند.

بنابراین فرقی ندارد که انتخاب شما برای آبگرمکن ها برای محیط های داخل شهری باشد یا خارج از آن بلکه بسته به این که فضا های کوچک به طور کلی نیازمند آب گرم هستند، انتخاب آبگرمکن دیواری به شما در این زمینه پیشنهاد می‌شود.

آبگرمکنی که نه تنها ابعاد کوچک و فضای اشغالی کمی را دارد، بلکه برای تامین آب گرم مورد نیاز به خوبی عمل نموده و نیاز شما در این باره را برطرف می‌سازد و شاید همین موارد از عللی است که امروزه تقاضای خرید آبگرمکن دیواری را نسبت به آبگرمکن ایستاده بالاتر برده است.

ما شما را در انتخاب آبگرمکن متناسب با فضای خانه یاری می‌کنیم

قطعا با تفاسیر ذکر شده شما دچار تردید در خرید خواهید شد و تنها موضوع که برای شما مشخص شده این خواهد بود که برای فضا های کوچک به سبب وسعت کم اشغال فضا انتخاب آبگرمکن دیواری توصیه می‌شود و بهتر است برای مکان هایی با وسعت بالا نوع آبگرمکن های ایستاده انتخاب شود.

درست است که این موضوع خود از مهمترین عاملین انتخابی برای شما به شمار می‌رود؛ اما به منظور یافتن پاسخ بدین سوال که آبگرمکن دیواری بخرید یا ایستاده می‌توان این گونه بیان نمود که موضوع دیگر تاثیرگذار بر انتخاب شما در باب این وسایل گرمایشی در نظر گرفتن تعداد جمعیت خانوار هاست.

باید در وهله اول به وسعت فضایی توجه نمایید و بعد به سراغ بررسی این جنبه از خرید بروید. با این تفایسر اگر تعداد جمعیت خانوار بالاست و وسعت فضای کافی دارید انتخاب و خرید آبگرمکن ایستاده با ظرفیت متناسب با تعداد جمعیت منازل شما برای خرید به شما پیشنهاد می‌شود.

این در حالی است که اگر فضای کمی دارید و تعداد خانوار شما کم است نوع آبگرمکن دیواری برای خرید بهترین گزینه است؛ البته که اگر فضای کافی را داشته باشید با وجود کم جمعیت بودن خانوار شما می‌توانید نوع آبگرمکن ایستاده با ظرفیت های کمتر را خریداری نمایید.

در نظر گرفتن این موضوعات در کنار این بحث که از کجا می‌توانیم اقدام به خرید آبگرمکن مناسب برای منازل یا محیط های دیگر نماییم، است که شما را به قطعیت انتخاب و خرید سوق می‌دهد و ما در اینجا به معرفی یک چنین مجموعه ای برای خرید پرداخته ایم.

شرکت کاوه کویر به عنوان یکی از شرکت های پویا و پیشرو در زمینه کیفیت به شمار می‌رود که با مشارکت در تدوین و اجرای استانداردهای ملی بهترین محصولات گرمایشی را در انواع مختلف دسته بندی های آن روانه بازار نموده است.

تعهد و تبعیت از قوانین استاندارد در زمینه مدیریت، کیفیت، ایمنی و بهداشتی از مواردی است که سبب شده تا این شرکت و مجموعه تولیدی کاوه کویر حضور موفقی را در بازار های داخلی و بین المللی داشته باشد و بتواند بر این اساس کیفیت بالا و به روزترین محصولات را در اختیار شما قرار دهد.

با این تفاسیر به این که آبگرمکن دیواری یا ایستاده را از کجا بخرید، پی برده اید. شما خریداران عزیز می‌توانید به منظور خرید هر یک از این ملزومات گرمایشی مورد نیاز خود به سمت خرید از شرکت کاوه کویر بروید.

خرید از این مجموعه با تضمین کیفیت و گارانتی هم به صورت خرید حضوری از کارخانه و هم به شکل خرید آنلاین در نظر گرفته شده است تا شما بتوانید به راحتی بسته به شرایط خود اقدام به خرید بهترین آبگرمکن برای منازل یا محیط های دیگر نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *