مقالات کاربردی

چند تفاوت کولر پلیمری و کولر آبی فلزی که همه باید بدانند

چند تفاوت کولر پلیمری و کولر آبی فلزی که همه باید بدانند

به حتم وقتی به سراغ خرید کولر می‌روید با گشت و گذار در بازار انواع مختلفی از این محصولات را مشاهده می‌کنید که در قالب کولر آبی و یا کولر پلیمری معرفی می‌شوند و منجر به این گشته اند که این سوال ذهن شما را مشغول نماید که کدامین نوع این محصولات را بخریم.

در پاسخ به این سوال شما هموطنان عزیز برای انتخاب و خریدی مطمئن در باب کولر به عنوان یکی از ضروریات هر خانه و محل کاری در فصل گرم سال، گروه مشاورین و کارشناسان متبحر و مجرب شرکت کاوه کویر دست به کار شده اند تا شما را با چند تفاوت کولر پلیمری و کولر آبی فلزی که همه باید بدانند، آشنا نمایند تا بتوانید تصمیم درستی از انتخاب و خرید کولر را داشته باشید.

با ما همراه باشید تا بتوانید با این سری از مسائل آشنا شوید و اطلاعات خود را ارتقا بخشید؛ چرا که امروزه اطلاع از هر موضوعی حتی در صورت عدم نیاز سبب شده تا سطح آگاهی و دانش شما را بالا برد.

نحوه عملکرد کولر آبی و کولر پلیمری

در اصل مبنای کار هر دو نوع کولر معرفی شده یکسان و بر پایه تبخیر آب است، بدین صورت که گرما از بیرون جذب شده و سپس با مرطوب شدن پوشال یا پد جای گرفته بر روی درب های کولر این گرما به سرما یا همان خنکی تبدیل شده و در نتیجه فضای محیط مورد نظر خنک می‌گردد و به همین دلیل این سری از کولر ها را جزو کولر های آبی قرار می‌دهند.

درست است که نحوه عملکرد کولر آبی و کولر پلیمری یکسان است؛ اما تفاوت فاحش آن که سبب شده تا میزان خنکای بیشتری را در کولر های پلیمری شاهد باشیم را می‌توان جنس بدنه این محصولات بیان نمود.

اغلب کولر های فلزی آبی همان طور که معرفی می‌شوند جنس بدنه ای از نوع فلز گالوانیزه با پوشش روی دارند که به نسبت نوع جنس بدنه پلی پروپیلن نوع کولر های پلیمری مقاومت کمتری را نسبت به حرارت و گرما دارند و همین مقاومت کم این جنس بدنه از کولر هاست که سبب شده تا میزان خنکای کمتری از آن را شاهد باشید.

نه تنها مقاومت در برابر با حرارت و گرما که میزان خنکای بیشتری را به همراه دارد بلکه مقاومت نسبت به خوردگی و رسوب نیز از ویژگی هایی است که برای نوع کولر پلیمری وجود دارد و به عنوان یکی دیگر از تفاوت ها نسبت به نوع کولر آبی که به قطع نسبت به زنگ خوردگی و رسوب واکنش نشان می‌دهد، مطرح است که باید از آن مطلع باشید؛ البته اگر بدنه آن از مرغوبیت کافی برخوردار نباشد به سرعت این موضوع را مشاهده می‌کنید.

همین نحوه عملکرد این وسایل سرمایشی و بر پایه آن شناخت جنس بدنه این محصولات است که به عنوان یکی از تفاوت های این دو مدل از کولر مطرح شده و باید از آن آگاه باشید تا بتوانید در بین این محصولات ارائه شده در بازار به خریدی مطمئن دست بزنید.

پد یا پوشال مورد استفاده در کولر از دیگر تفاوت های کولر آبی و پلیمری

اغلب کولر های آبی فلزی در دو دسته کولر پوشالی و کولر سلولزی محصولاتی را روانه بازار می‌نمایند که به قطع نوع کولر آبی سلولزی که به جای پوشال در آن از پد با جنس سلولز استفاده شده است میزان و درصد خنکی بیشتری را برای کولر به همراه دارد.

دلیل این موضوع را می‌توان جذب بیشتر رطوبت توسط پد که به صورت موج دار است، بیان نمود که سبب می‌شود تا با نفوذ هوای گرم به لا به لای آن خنکای بیشتری را حس کنید؛ البته که نباید از مزیت این نوع پد ها که امکان استفاده از آن برای دو تا سه سال است نیز غافل شوید.

البته نکته قابل توجه این مورد است که تعویض این پد ها برخلاف تعویض سالانه پوشال بر طبق میزان سختی آب منطقه زندگی شما قابلیت استفاده از آن را تعیین می‌کند؛ یعنی ممکن است به قدری میزان سختی آب منطقه شما بالا باشد که با وجود امکان استفاده از یک پد سلولزی برای دو تا سه سال احتیاج به تعویض سالانه آن داشته باشید.

پد یا پوشال مورد استفاده در کولر از دیگر تفاوت های کولر آبی و پلیمری

با این تفاسیر به حتم به این که چرا درصد خنکای کولر پلیمری که در اصل نوع اصلاح شده کولرهای آبی است بیشتر از نوع کولر فلزی است رسیده اید؛ چرا که تنها پد سلولزی است که برای کولر های پلیمری استفاده می‌شود و سبب شده تا نوع کولر سلولزی پلیمری را در میان هموطنان پرطرفدار نمایند.

البته باید به این مسئله نیز توجه کنید که نه تنها جذب رطوبت بالا توسط این پد ها بلکه پالایش آلودگی و عدم ورود گرد و غبار به دورن فضای خانه به دلیل استفاده از این پد ها که به شکل موج دار و لایه ای هستند نیز از ویژگی هایی است که نباید در باب خرید کولر از آن غافل شوید به طوری که حتی اگر قصد خرید کولر فلزی را دارید، بهتر است به سراغ نمونه های از آن بروید که به جای پوشال از این پد استفاده می‌نمایند.

کولر پلیمری یا کولر آبی را کجا استفاده می‌نمایند؟

اغلب با توجه به ظرفیت هوادهی هر دو مدل از کولر معرفی شده و در نظر گرفتن متراژ فضای مورد نظر برای خنک سازی، کولر مناسب خریداری می‌شود. اغلب با توجه به ظرفیت 1800 تا 8000 کولر های آبی شما می‌توانید آن را برای منازل یا محیط های کاری تا وسعت 150 یا 200 متر این محصولات را استفاده نمایید.

در حالی که اگر وسعت فضایی شما بالاست یا به دنبال خرید کولر برای سالن های ورزشی، تجاری و یا محل کار خود هستید، می‌توانید به جای خرید چندین کولر آبی فلزی از کولر های پلیمری استفاده نمایید. کولر هایی با ظرفیت هوادی بالا از ظرفیت هوادهی 11000 گرفته تا کولر های با ظرفیت 12 و 15 هزار که به نسبت نوع کولر های فلزی که دارای دو دور موتور به صورت کند و تند هستند شما شاهد یک تا بیست دور فن برای آن خواهید بود.

البته که باید به نوع کولر پلیمری مورد نظر در خرید نیز توجه داشته باشید؛ چرا که در بازار دو نوع کولر پلیمری سانتریفیوژ و کولر پلیمری اکسیال وجود دارد که نوع آکسیال با دریچه خروجی هوا به شکل فن و ظرفیت هوادهی 12000 در بازار با مدل های مختلف ارائه شده و نوع سانتریفیوژ آن با ظرفیت 11 و 15 هزرا با نوع دریچه خروجی هوا به صورت کولر های معمولی به بازار ارائه شده است.

البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که اغلب کولر های آبی و پلیمری را نمی‌توان به دلیل رطوبت بالایی که در این نمونه از کولر های تولید می‌شود برای مکان های مرطوب استفاده نمود و بهتر است برای مناطق گرم و خشک نوع مدل مورد نظر را خریداری نمایید.

کولر های پلیمری به اینورتر مجهزند

از دیگر تفاوت هایی که در میان کولر آبی و پلیمری وجود دارد را می‌توان مجهز بودن برخی از انواع کولر های پلیمری به اینورتر را بیان نمود. اینورتر قطعه ای است که در برخی از کولر های پلیمری تعبیه می‌شود تا بتوان بر اساس آن هم کنترل میزان هوادهی صورت گیرد و هم کاهش قابل توجه مصرف برق را داشته باشید.

شاید وجود همین قطعه در کولر های پلیمری است که سبب شده تا نسبت به نمونه های قبلی کولر های آبی شما کاهش 40 درصدی مصرف برق را داشته باشید. موضوعی که امروزه هم برای هموطنان و هم دولت اهمیت بالایی دارد تا برق کمتری در جامعه مصرف شود.

مقایسه قیمت کولر پلیمری و کولر آبی

از تفاوت های بارزی که در باب کولر پلیمری و کولر آبی فلزی وجود دارد و باید از آن آگاه باشید را می‌توان مقایسه قیمت کولر پلیمری و کولر آبی مطرح نمود. به حتم بر اساس تفاوت های بیان شده در بالا به این پی برده اید که قیمت کولر پلیمری نسبت به کولر آبی فلزی بیشتر است.

چرایی این موضوع را می‌توان نوع جنس بدنه کولر های پلیمری، پد به کار رفته در این محصولات، مجهز بودن برخی از آن ها به اینورتر را بیان نمود که سبب شده تا قیمت بالایی از آن را مشاهده کنید. قیمتی که به حتم در سرویس و نگهداری از آن نیز تاثیر داشته و قیمت کولر پلیمری را بالاتر از نوع کولر فلزی نموده است.

البته شما می‌توانید با خرید بدون واسطه از تولیدکننده به هر دو نوع کولر موجود در بازار با قیمت مناسب تری دست یابید و دلیل آن تعامل مستقیم با خود تولیدکننده و حذف واسطه ها از این میان است که با وجود گرانی قیمت کولر پلیمری امکان خرید آن را با قیمت تولیدی برای شما مهیا نموده است.

حتی با این شیوه خرید شما می‌توانید قیمت کولر فلزی آبی در بازار که مناسب تر از نوع کولرهای پلیمری است را نیز با قیمت مطلوب تری خریداری نمایید و آن قیمت کارخانه و تولیدی این محصولات است که با این شکل خرید برای شما در نظر گرفته شده است.

خرید انواع کولر های آبی

به قطع با تفاوت های بیان شده در باب انواع کولر های آبی موجود در بازار وقتی قصد خرید و انتخاب شما این سری از محصولات است باید به نکات بیان شده در زمینه تفاوت این کولر ها در خرید توجه نمایید و سپس به خرید انواع کولر های آبی مورد نیاز خود دست بزنید.

در باب شناخت و مشاهده خصوصیات هر یک از انواع کولر های آبی برای خرید شما می‌توانید شرکت کاوه کویر را برای خرید این محصولات انتخاب نمایید. مجموعه ای که در راستای تولید این چنین کولر های موفق عمل نموده و بهترین کیفیت و قیمت آن را به بازار ارائه نموده است.

خرید انواع کولر های آبی

به قطع اولین تولیدکننده کولر های پلیمری در شهر کاشان همین مجموعه است که توانسته در کنار نمونه کولر های آبی خود دست به تولید نوع اصلاح شده آن تحت عنوان کولر پلیمری بزند و محصولاتی را مطابق با نیاز هموطنان روانه بازار نماید.

شما خریداران محترم می‌توانید هم به شکل عمده و هم به صورت خرید تک و جزئی به خرید از این مجموعه تولیدی بپردازید، شیوه خرید مهیا شده توسط این شرکت برای هموطنان نه تنها به شکل حضوری بلکه به جهت دسترسی دیگر هموطنان از سایر نقاط کشور به محصولات با کیفیت این مجموعه به شیوه آنلاین از طریق وب سایت اینترنتی این فروشگاه مهیا شده است.

بسته به شرایط خود می‌توانید از شیوه های خرید بیان شده اقدام به خرید انواع کولر های آبی مطابق با نیازتان نمایید و به گارانتی کیفیت این محصولات که از سوی این مجموعه به شما ارائه می‌شود نیز دست یابید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *