مقالات کاربردی

مشکلات رایجی که ممکن است برای آبگرمکن های گازی شما پیش آید؟

مشکلات رایجی که ممکن است برای آبگرمکن های گازی شما پیش آید

استفاده از آبگرمکن در طول سال برای بهره مندی از آب گرم یک ضرورت است که به عنوان رکن حیاتی منازل به ویژه در فصول سرد اهمیت آن بیشتر به چشم می‌آید. به همین جهت با سرد شدن هوا و استفاده طولانی مدت از آبگرمکن برای استفاده از آب گرم ممکن است مشکلات و عیوبی را مشاهده کنید که عدم توجه به آن دسترسی شما به آب گرم را مختل می‌نماید. عیوبی که به عنوان مشکلات آبگرمکن گازی مطرح می‌شود.

نه تنها استفاده طولانی از آبگرمکن بلکه فرسودگی قطعات و یا حتی عدم توجه به سرویس به موقع این وسیله گرمایشی و یا حتی نصب بدون توجه به رعایت نکات مورد نظر این محصولات منجر به این شده تا شما شاهد یک سری از مشکلاتی در باب آبگرمکن خود باشید که اطلاع از آن به شما کمک می‌کند تا بدون نیاز به تعمیرکار این امکان را داشته باشید تا خودتان دست به کار شده و به رفع مشکلات بپردازید.

از همین رو مقاله در دست با موضوع مشکلات رایجی که ممکن است برای آبگرمکن های گازی شما پیش آید، را گردآوری نموده ایم تا بتوانید با مطالعه آن به مشکلات پدید آمده برای آبگرمکن های منازلتان دست یافته و سپس به رفع آن بپردازید؛ پس با ما تا انتهای این مقاله تهیه شده توسط کارشناسان مجرب شرکت کاوه کویر همراه باشید.

مشکلات آبگرمکن های گازی که با آن برخورد می‌کنید

همان طور که در ابتدای مقاله بدان اشاره نموده ایم به دلیل استفاده طولانی مدت از آبگرمکن یا عدم توجه به سرویس به موقع و یا حتی فرسودگی قطعات ایراداتی نظیر تغییر رنگ آب، کاهش فشار آب آبگرمکن، چکه کردن آب از دستگاه و یا گرم نشدن آب رخ خواهد داد که به نوعی از مشکلات آبگرمکن های گازی که با آن برخورد می‌کنید، هستند که هر کدام بر اساس بروز یک سری از مسائل اتفاق می‌افتند که در ادامه بدان اشاره نموده ایم.

البته باید توجه داشته باشید که بررسی این عیوب به منزله کمک به شما در راستای تعمیر یا تعویض قطعاتی است که سبب رخداد این مشکلات شده اند تا بتوانید با صرف هزینه کمتر به عیب یابی و رفع مشکلات آبگرمکن ها بپردازید؛ پس با دقت کافی این مسائل را مورد برسی قرار دهید و به این مسائل بیان شده توجه نمایید.

 

چکه کردن آب از آبگرمکن

یکی از ایرادات رایجی که برای آبگرمکن ها رخ می‌دهد را می‌توان چکه کردن آب از آبگرمکن بیان نمود. این مشکل زمانی رخ خواهد داد که اتصالات شما به درستی نصب نشده و یا در طول زمان شل شده باشند.

البته باید به غیر از این مورد به این که چکه کردن آب از کدامین قسمت بالایی یا پایین آبگرمکن است نیز توجه داشته باشید؛ اگر این مشکل با چکه کردن آب از قسمت بالایی آبگرمکن باشد می‌توان نه تنها اتصالات و ارتباطات لوله های ورودی و خروجی بلکه به عدم شل شدن شیر دما، کنترل فشار یا شیر ورودی آب توجه نمود و بر این اساس به رفع این مشکل پرداخت.

در صورتی اگر چکه آب از پائین آبگرم کن رخ دهد ممکن است بروز آن به دلیل مشکلات مربوط به فشرده سازی یا چگالش آبگرمکن باشد. در این صورت سعی کنید دمای ترموستات را بالا ببرید. البته ممکن است به دلیل فشار بیش از حد آب در مخزن شاهد خروج آب اضافی از لوله ها در قسمت پایین آبگرمکن باشید. اگر بروز این مشکل به دلیل رخداد دادن زنگ زدگی در آب گرمکن ها باشد باید به فکر تعویض آن باشید.

آبگرمکن، آب را گرم نمی‌کند

در صورتی که آبگرمکن روشن باشد؛ ولی آب را به خوبی گرم نکند و یا اصلا آب درون آبگرمکن گرم نباشد از مشکلاتی است که در این زمینه وجود دارد و باید در باب رفع و بررسی این مشکل پیش آمده در وهله اول به سراغ بررسی جریان گاز بروید که فشار کافی داشته باشد. چون در برخی مواقع جریان کم گاز سبب بروز این چنین مشکلی می‌شود.

در صورت صحت و درست بودن این موضوع اگر باز هم این مشکل پدیدار است این بار باید به سراغ بررسی ترموکوپل بروید؛ چرا که در برخی از مواقع این قطعه به درستی روشن بودن پیلوت را حس نکرده و گاز را مشتعل نمی‌کند که در این صورت تعویض یا تمیز نمودن این قطعه به شما پیشنهاد می‌شود.

البته در برخی از مواقع شعله به درستی کار می‌کند و آنچه که سبب شده تا شما آب گرم نداشته باشید را می‌توان مربوط به رسوب گرفتن مبدل بیان نمود. املاح آب بعد از مدتی داخل مبدل که وظیفه انتقال گرما به آب را بر عهده دارد، رسوب می‌کند و این مانع از گرم شدن آب شده که در این صورت رسوب زدایی این مورد به شما پیشنهاد می‌شود.

آب گرم کافی ندارید یا به عبارت ساده تر فشار آب گرم کم است

اگر مشکل پیش آمده برای شما در باب آبگرمکن منازلتان بحث فشار کم آب گرم است دلیل آن رسوب گرفتن آبگرمکن، لوله های آن و یا حتی شیر ورودی آب است که سبب بروز این چنین مشکلی می‌شود. به همین دلیل بهتر است در صورت وجود این مشکل سریعا به رفع آن بپردازید؛ چرا که امکان بروز خطرات جدی تری در این زمینه وجود دارد.

اگر رخ دادن رسوب به دلیل سختی بالای آب در مناطق زندگی شماست بهتر است قبل از ورودی آب به آبگرمکن یک فیلتر نصب نمایید تا در صورت جرم گرفتگی سریعا به تمیزی آن بپردازید. البته که باید توجه داشته باشید بهترین نوع آبگرمکن گازی برای این مناطق آبگرمکن های مخزن دار است. به غیر از این موارد می‌توان عدم وجود آب گرم کافی در آبگرمکن را به دلیل خرابی ترموستات بیان نمود.

اگر ترموستات روی دمای بالا به ویژه در فصول سرما قرار نگیرد به حتم آب گرم کافی نخواهید داشت و یا حتی در صورت خرابی این قطعه نیز شما شاهد کمبود آب گرم برای استفاده هستید. البته باید به بحث ظرفیت مخزن آبگرمکن نیز توجه داشته باشید شاید مقدار مصرف آب شما به نسبت ظرفیت آبگرمکن خریداری شده بیشتر باشد و در نتیجه این موضوع منجر به نداشتن آب گرم کافی خواهد شد.

آب بیش از حد داغ است

اگر آبگرمکن شما بیش از حد انتظار آب را گرم می‌کند به طوری که گفته می‌شود آب بیش از حد داغ است، باید به سراغ بررسی دمای ترموستات بروید که خیلی بالا نباشد؛ چرا که در فصول تابستان و بهار به نسبت زمستان این دما باید کمتر باشد. البته شاید خرابی ترموستات نیز در این زمینه منجر به بروز این چنین مشکلی برای آبگرمکن های گازی شما شود.

مشکلات آبگرمکن های گازی که با آن برخورد می‌کنید

طولانی بودن زمان گرم شدن آب

اگر به این موضوع رسیده اید که آبگرمکن گازی منازل شما خیلی کند آب را گرم می‌کند باید در وهله اول به سراغ این که دمای ترموستات پایین تنظیم شده باشد، بروید اگر بر اثر این موضوع این مشکل پدیدار نشده باشد آن موقع بحث بررسی سوراخ های شعله که بر اثر کثیفی مسدود شده اند می‌تواند سبب بروز این چنین ایرادی شود.

در این صورت تمیز نمودن سوراخ های شعله باید صورت گیرد و در کنار آن باید به بررسی تمیز بودن دریچه دودکش نیز توجه داشته باشید. البته نباید از تاثیر تانکر یا همان مخزن آبگرمکن نیز غافل شوید به طوری که می‌توان گفت شاید بر اساس این که تانکر یا مخزن آبگرمکن به قدری کوچک است که فرصت پر شدن و گرم شدن آن مدت طولانی را می‌طلبد نیز خود از عاملین بروز این چنین مشکلی باشد.

آب گرم خروجی از آبگرمکن، رنگ و بوی خاصی دارد

اگر آب گرم خروجی از آبگرمکن شما رنگ گرفته و متمایل به رنگ قهوه ای، زرد و نارنجی است و یا بو و طعم خاصی را دارد علت آن زنگ زدگی آبگرمکن و یا مبدل آن است که به دلیل اکسید شدن لوله های مسی آبگرمکن این مشکل رخ می‌دهد. استفاده از این چنین آبی برای سلامتی شما مضر است و به همین دلیل باید سریعا به تعویض آبگرمکن یا مبدل آن دست بزنید.

پس از روشن کردن آبگرمکن بلافاصله خاموش می‌شود

در صورتی که آبگرمکن شما روشن شده و مجدد خاموش می‌شود، می‌تواند به علت خرابی ترموکوپل، واشر دیافراگم و شیر مغناطیسی و یا نقص در مشعل آبگرمکن و حتی ارتفاع بالای شمعک و افت فشار آب و گاز باشد که خاموش شدن آبگرمکن را به دنبال دارد. البته که وجود رسوب در مبدل های این وسیله گرمایشی نیز بی تاثیر در این زمینه نخواهد بود.

به غیر از این مشکلات و راهکار های بیان شده در باب رفع آن بدون نیاز به تعمیرکار در باب آبگرمکن های گازی باید به این مسئله نیز توجه نمایید که باید به یک سری از اسلوب و نکاتی که در زمینه راه اندازی آبگرمکن ها وجود دارد نیز توجه داشته باشید تا این چنین مشکلی برایتان پیش نیاید که در قالب یک سری از سوالاتی که در این زمینه مطرح است و توجه به آن به شما کمک می‌کند تا این چنین مشکلاتی پدیدار نشود، پرداخته ایم.

سوالات متداولی که در باب راه اندازی آبگرمکن گازی مطرح است

همان طور که بدین موضوع اشاره نموده ایم یک سری از سوالات متداولی که در باب راه اندازی آبگرمکن گازی مطرح است، وجود دارد که سبب شده تا با اطلاع از آن و یافتن پاسخ به آن و نصب و راه اندازی صحیح آبگرمکن های گازی ایستاده و یا نوع آبگرمکن دیواری گازی از مشکلاتی که در باب این نمونه از وسیله گرمایشی رخ می‌دهد شما را در امان نگه دارد که در زیر بدین سوالات و پاسخ آن ها اشاره نموده ایم.

  • قطر دودکش برای آبگرمکن های گازی در مدل های مختلف چقدر باید باشد؟ 10 الی 15 سانتیمتر
  • ارتفاع لوله دودکش برای آبگرمکن ها حداقل باید چند متر باشد؟ یک متر
  • آیا کیفیت آبگرمکن در عدم بروز مشکلات مطرح شده در باب آبگرمکن های گازی تاثیر دارد؟ بله
  • فاصله محل نصب آبگرمکن گازی دیواری تا دورترین شیر آب گرم چند متر می‌تواند باشد؟ 3 متر
  • اگر فشار آب منطقه زندگی شما کم باشد کدام مدل آبگرمکن های گازی باید خریداری شود؟ آبگرمکن های مخزن دار
  • آیا مقدار فشار آب منطقه در عملکرد آبگرمکن تاثیر دارد؟ خیر
  • وجود رسوب در عملکرد آبگرمکن ها چه تاثیری دارد؟ منجر به افت فشار آب می‌شود
  • آیا وجود مشکل در لوله کشی آبگرمکن باعث بروز مشکل در کارکرد آن می شود؟ بله بر کیفیت آب گرم تاثیر دارد
  • خرابی ترموکوپل در آبگرمکن سبب بروز چه مشکلی می‌شود؟ عدم گرم شدن آب

بهترین مدل‌های آبگرمکن گازی باکیفیت و قیمت مناسب را از کاوه کویر بخرید

همان طور که بیان نموده ایم کیفیت آبگرمکن نیز خود می‌تواند در انتخاب شما یا عدم بروز مشکلات بیان شده در زمان کوتاه جلوگیری نماید به همین جهت است که پیشنهاد ما به شما خرید بهترین مدل‌های آبگرمکن گازی باکیفیت و قیمت مناسب از کاوه کویر است.

بهترین مدل‌های آبگرمکن گازی باکیفیت و قیمت مناسب را از کاوه کویر بخرید

مجموعه ای تولیدکننده که عرضه این محصولات گرمایشی را با قیمت مناسب و ضمانت 2 تا 3 ساله بسته به نوع آبگرمکن که دیواری باشد یا ایستاده و حتی نوع عملکرد آن که بر پایه گاز باشد یا برق ارائه می‌دهد و این خود تضمینی است بر کیفیت بالای این محصولات.

نحوه فروش مستقیم و بدون واسطه از این مجموعه به شیوه حضوری و آنلاین نیز از موضوعاتی است که سبب شده تا بتوانید به قیمت مناسب آبگرمکن های گازی چه از نوع دیواری چه نوع ایستاده نسبت به بازار دست یابید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *