مقالات کاربردی

راهنمای انتخاب آبگرمکن به طور جامع و کامل

راهنمای انتخاب آبگرمکن

یکی از ضروری ترین وسایل که حضور آن برای گرم کردن آب منازل حتمی است، آبگرمکن ها هستند؛ البته امروزه پکیج ها توانسته‌اند در بسیاری از منازل جایگزین آبگرمکن ها شوند؛ ولی باز استفاده از آبگرمکن ها به دلیل نصب آسانتر و هزینه های کمتر، مرسوم تر است.

هیچ کس نمی‌خواهد که انتخاب آبگرمکنی را انجام دهد که سال بعد مجبور به تعویض آن شود؛ پس به همین جهت برای خرید این وسیله کاربردی توصیه می‌شود تا به مطالعه این مطالب گردآوری شده در زمینه راهنمای انتخاب آبگرمکن به طور جامع و کامل بپردازید تا بتوانید تصمیم درستی را برای خرید این محصولات با انواع مختلف آن در بازار داشته باشید.

فاکتورهای خرید آبگرمکن

توجه به فاکتورهای خرید آبگرمکن، سبب می‌شود تا خریدار بتواند بهترین انتخاب را انجام دهد و استفاده بهینه از این وسیله را داشته باشد. به همین جهت توجه به این فاکتورها که در ادامه بدان پرداخته ایم یکی از راهنمایی های لازم در زمینه خرید شماست که باید بدان توجه نمایید.
قبل از خرید و انتخاب آبگرمکن، یک خریدار در وهله اول باید به میزان مصرف آب گرم آن محیط توجه کند؛ برای مثال بسیاری از آبگرمکن های کوچک برای محیط‌های اداری، مغازه ها و فروشگاه‌هایی که مصرف روزانه شان بسیار کم است، مناسب است.

در حالی که برای منازل بزرگ با میزان مصرف بیشتر آب گرم بهتر است آبگرمکنی خریداری شود که آب گرم کافی را به شما ارائه دهد؛ پس با این تفاسیر توجه به اندازه و ظرفیت آبگرمکن یکی از فاکتور های مورد نیاز خرید است که باید بدان توجه داشته باشید.

انتخاب منبع سوخت یا همان منبع تامین انرژی برای کارکرد آبگرمکن ها نیز یکی دیگر از فاکتورهای خرید به شمار می‌رود؛ اینکه آبگرمکن گازی بخریم یا برقی برای برخی از خریداران به چالش تبدیل شده است که در ادامه به طور مفصل تر بدان پرداخته ایم.

فقط در این باره توجه به این که اغلب نوع آبگرمکن گازی به دلیل ذخایر گازی در ایران بیشترین تقاضا را دارد و نوع آبگرمکن برقی برای مناطقی که دسترسی به گاز را ندارند، انتخاب می‌شود موضوعی است که به حتم در خرید شما تاثیر دارد و باید به عنوان یکی از فاکتور های خرید بدان توجه نمایید.
البته که برخی فارغ از این موضوع بدون صرف هزینه های بالای مصرف برق نسبت به گاز انتخاب آبگرمکن برای منازلشان با توجه به ظرفیت و اندازه آن، نوع آبگرمکن برقی است و نمی‌توان به حتم غالب انتخاب ها را معطوف به این دانست که به دلیل نبود گاز این آبگرمکن استفاده می‌شود.

نه تنها این موضوع بلکه عدم وجود دودکش و کلاهک نیز از مواردی است که منجر به آلودگی کمتر محیط شده و همین نیز از مواردی است که سبب شده تا گاهی افراد متقاضی آبگرمکن های برقی به جای آبگرمکن های گازی باشند.

فاکتور دیگری که به عنوان چالش برای مصرف کنندگان مطرح است و از دیگر فاکتورهای لازمه خرید محسوب می‌شود را می‌توان این موضوع مطرح نمود که آبگرمکن دیواری یا ایستاده بخریم؛ چون آبگرمکن‌ها از نظر وضعیت قرار گیری به دو نوع آبگرمکن دیواری و ایستاده تقسیم می‌شوند و بسته به فقضای منازل وقرارگیری این وسیله گرمایشی نوع انتخاب شما تغییر پیدا می‌نماید.

البته که فارغ از این مطالب توجه به قیمت نیز از فاکتورهایی است که با در نظر گرفتن موارد بالا به عنوان المان های مورد نیاز خرید باید بدان توجه نمود و بعد از بررسیات لازم بر اساس فاکتور های ذکر شده توصیه می‌شود به این موضوع نیز در خرید توجه نمایید و اقدام به خرید آبگرمکن نمایید.

فاکتورهای خرید آبگرمکن

چگونه یک آبگرمکن، با ظرفیت حرارتی مناسب برای محیط انتخاب کنیم؟

با توجه به فاکتور های بیان شده در بالا یکی از مباحثی که در زمینه انتخاب این وسیله گرمایشی باید مورد توجه قرار گیرد بحث اندازه و ظرفیت آبگرمکن است که در باب بررسی این المان این سؤال برای شما مطرح است که چگونه یک آبگرمکن، با ظرفیت حرارتی مناسب برای محیط انتخاب کنیم که پاسخ به آن را می‌توان معطوف به یک سری از مسائلی از جمله مساحت منزل و میزان استفاده از آب گرم بیان نمود.

به طور کلی انتخاب یک آبگرمکن با ظرفیت مناسب، سبب افزایش بازدهی و بهره مندی مناسب از آبگرمکن می‌شود. به همین جهت برای انتخاب آبگرمکن از نظر ظرفیت، باید پارامترهایی از جمله دور یا نزدیک بودن محل نصب دستگاه، تعداد سرویس های بهداشتی و حتی میزان استفاده از آب گرم برای شستشو و استحمام و… را در نظرگرفت.

بر این اساس به طور مثال برای یک خانوار 4 نفره الگوی مصرف آب گرم به صورت استاندارد در یک روز 380 لیتر است که این موضوع نیازمند آبگرمکنی است که ظرفیت آن بتوانید این حجم از گرمای آب را در طول روز در اختیار شما قرار دهد نه این که ظرفیت آبگرمکن 380 لیتری باشد.
در نظر گرفتن این سری از موارد ذکر شده در باب انتخاب ظرفیت حرارتی مناسب آبگرمکن از مواردی است که باید به حتم در زمینه خرید و انتخاب آبگرمکن بدان توجه داشته باشید تا بتوانید در خرید خود به بهترین آبگرمکن دست یابید.

آبگرمکن مناسب

آبگرمکن دیواری بخرم یا ایستاده؟ کدام یک مناسب تر است؟

در باب دیگر فاکتور لازمه خرید و پاسخ بدان که آبگرمکن دیواری بخرم یا ایستاده کدام یک مناسب تر است، می‌توان بدین گونه این سؤال را پاسخ داد که آبگرمکن های دیواری به قطع به سبب اشغال فضای کمتر مناسب منازلی با وسعت کم به ویژه خانه های آپارتمانی است، در حالی که نوع آبگرمکن ایستاده با میزان اشغالی فضای بالا اغلب مناسب فضا هایی است که وسعت و مساحت بالایی را برای قرار دادن این وسیله گرمایشی دارند.

البته که باید به این مسئله نیز توجه داشته باشید که در نوع مخزن دار هر دو مدل آبگرمکن دیواری و ایستاده ظرفیت های در نظر گرفته شده برای نوع دیواری به نسبت نوع آبگرمکن ایستاده کمتر است و در نتیجه انتخاب آن در عین مناسب بودن برای فضا های کم جا مناسب استفاده برای خانوار های کم جمعیت است؛ در حالی که در نمونه های ایستاده شما شاهد ظرفیت های بالایی از مدل آبگرمکن هستید که برای خانواده های پرجمعیت پیشنهاد می‌شود.

با توجه به این تفاسیر می‌توان گفت که مناسب بودن یک آبگرمکن برای شما بستگی به در نظر گرفتن مساحت و تعداد جمعیت خانواده شما دارد تا بتواند آب گرم مورد نیاز را برای استفاده شما در طول روز فراهم نماید.

قیمت آبگرمکن های ایستاده نسبت به دیواری بیشتر است و برای کسانی که در خرید آبگرمکن، بودجه و میزان هزینه برایشان اهمیت دارد، باید به سراغ آبگرمکن های دیواری بروند.

کدام یک را خریداری کنیم؟ آبگرمکن گازی یا برقی؟

همان طور که بیان شد منبع تامین انرژی آبگرمکن ها متفاوت است و چه بسا این که کدام یک را خریداری کنید. آبگرمکن گازی یا برقی نیازمند یک سری از مطالبی است که باید در این زمینه بدان توجه نمود و ما در این باره این مطالب را به شرح زیر بیان نموده ایم.

همان طور که بر شما مبرهن است در طول زمان و با پیشرفت تکنولوژی آبگرمکن هایی که با سوخت فسیلی از قبیل نفت کار می‌کردند از رده خارج شده و به جای آن نمونه آبگرمکن های گازی، برقی و پکیچ ها به روی کار آمدند.

در این زمینه نیز نمونه آبگرمکن های گازی و برقی به دلیل قیمت مناسب تر و نصب و سرویس راحت تر به نسبت پیکچ ها بیشترین تقاضای خرید را دارند و این که در این بین کدام نوع آبگرمکن معرفی شده را بخرید معطوف به یک سری مسائل از قبیل موارد زیر است.

امروزه استفاده از گاز به عنوان یکی از ذخایر انرژی ایران در تمامی نقاط کشور در دسترس است و همین سبب شده تا اغلب نوع آبگرمکن های گازی مورد خرید هموطنان قرار گیرد، در حالی که هستند برخی از نقاط کشور همچون روستا ها یا مناطق دور از شهر که به گاز دسترسی ندارند وهمین مسبب شده تا نمونه آبگرمکن های برقی برای خرید به شما پیشنهاد شود.

البته باید به تفاوت آبگرمکن گازی و برقی به غیر از منبع سوخت این محصولات نیز در زمینه انتخاب و خرید توجه نمایید؛ به طور مثال برخی از افراد تمایل به خرید آبگرمکن های برقی را دارند در حالی که نمی‌دانند با قطعی برق و مواردی چون طوفان استفاده از این آبگرمکن ها امکان‌پذیر نیست؛ در حالی که نمونه گازی این عیب را نداشته و به راحتی قابلیت استفاده از آن وجود دارد، مگر این که گاز شهری قطع شود و این موضوع به ندرت اتفاق می‌افتد.

البته که برخی به دلیل فضای کم قرارگیری آبگرمکن باید به سراغ انتخاب آبگرمکن برقی برای خرید بروند، آبگرمکنی که فاقد دودکش و کلاهک بوده ودر نتیجه آلودگی کمتری را برای محیط به همراه دارد و این نیز از مزیت هایی است در باب این محصول په باید در زمینه خرید بدان توجه داشته باشید.

راهنمای انتخاب آبگرمکن به طور جامع و کامل

توجه به گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش قوی در هنگام خرید آبگرمکن

یکی از مواردی که در کنار المان های ذکر شده به شما کمک می‌نماید تا بتوانید خریدی مطمئن داشته باشید را می‌توان توجه به گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش قوی در هنگام خرید آبگرمکن بیان نمود.

این موضوع میسر نخواهد بود مگر با خرید آبگرمکن از برند های معتبر و خوش سابقه که به نوعی تضمین کیفیت و قیمت را با ارائه گارانتی به شما می‌دهند. برند های مختلفی در بازار وجود دارد و قیمت های مختلفی را بسته به همین موضوع در بازار می‌بینید که در کنار آن نوع آبگرمکن که ایستاده باشد یا دیواری یا به نوعی منبع انرژی آن برق باشد یا گاز از مواردی است که در قیمت این محصولات به غیر از بحث برندینگ تاثیر دارند.

به قطع برند های ناشناخته در این زمینه قیمت های ارزان تری را با وجود عوامل مؤثر گفته شده بر قیمت نسبت به برند های خوش آوازه و نامی بازار به شما ارائه می‌دهند، که اگر در این زمینه گارانتی فروش قوی وجود نداشته باشد به حتم به دردسر خواهید افتاد و مجبور خواهید بود هزینه های زیادی را برای تعمیر و تعویض پرداخت کنید.

در حالی که با خرید از برند های معتبری چون کاوه کویر این چنین مشکلی برایتان پیش نمی‌آید و می‌توانید آبگرمکن مد نظر خود را با گارانتی یک تا سه ساله و خدمات پس از فروشی که برای خریداران این مجموعه در نظر گرفته شده است، با خیالی آسوده و اطمینان تهیه نمایید.

همچنین با خرید مستقیم از این برند معتبر و نامی شما هموطنان عزیز می‌توانید به قیمت تولیدی آبگرمکن ها برسید؛ چرا که شیوه خرید آنلاین و حضوری با حذف دلالان و واسطه ها همراه بوده و سبب شده تا شما به قیمت عمده و تولیدی این محصولات دست پیدا کنید.
البته که باید توجه داشته باشید که خرید آنلاین از شرکت کاوه کویر تنها به نمونه آبگرمکن های برقی مخزن دار آن باز می‌گردد و در زمینه خرید آبگرمکن گازی ایستاده امکان ارسال با خرید اینترنتی وجود ندارد.

اگر قصد خرید از برند معتبر و نامی شرکت کاوه کویر را دارید می‌توانید یا به صورت حضوری در شهر کاشان دست به خرید این محصول بزنید یا این سری از آبگرمکن ها را در فروشگاه های معتبر شهر خود که نمانیدگی فروش این محصولات را دارند خریداری نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *