مقالات کاربردی

شاخصه‌های بهترین مارک کولر آبی را قبل از خرید بدانیم

شاخصه‌های بهترین مارک کولر آبی را قبل از خرید بدانیم

هر ساله با نزدیک شدن به فصل گرما دغدغه بهره‌مندی از تابستانی خنک، اذهان عموم را به خود درگیر می‌نماید که برای این امر همواره به دنبال یک سیستم خنک کننده باکیفیت و مرغوب هستند تا علاوه بر بهتر سر نمودن روزهای گرم و طاقت فرسای تابستان، از کارکردی عالی و دوام بالایی برای استفاده در سال‌های آینده نیز برخوردار باشد. کولر آبی از سری سیستم‌های تهویه هوا همراه با قدرت خنک کنندگی است که تحت فرآیند سرمایش تبخیری عمل می‌نماید. با تبخیر آب درون خود موجب خنک کنندگی محیط اطراف می‌شود و آب یکی از اصلی‌ترین موارد مورد نیاز برای عملکرد خوب این دستگاه است و هر میزان که آب گردشی داخل آن بیشتر باشد، از قدرت خنک کنندگی بالاتری نیز برخوردار خواهد بود.

از آنجایی که در آب و هوای خشک اکثر مناطق ایران به کارگیری از کولرهای آبی از کارکرد بسیار بهتری برخوردار است، این محصول در تنوع بالایی از برند تولید و روانه بازار شده که جهت بهره‌مندی از بازدهی عالی بهتر است، شاخصه‌های بهترین مارک کولر آبی را قبل از خرید بدانیم که ما به همین منظور دراین مقاله قصد داریم شما عزیزان را با مواردی منوط در این حوزه آشنا نماییم. همراه ما باشید.

بررسی انواع و شناخت بهترین مدل کولر آبي

امروزه پیشرفت تکنولوژی و صنعت سبب شده تا وسایل پرمصرف و پرکاربرد خانه اعم از کولرهای آبی، در مدل‌های مختلف و پیشرفته تولید گردد و این باعث سردرگمی خانواده‌ها شده است که کدام یک را انتخاب کنند. در ادامه این قسمت از مطلب ضمن معرفی و بررسی انواع کولر آبی سعی داریم شما عزیزان متقاضی را در شناخت بهترین مدل کولر آبي نیز راهنمایی نماییم.

کولر آبی پوشالی

یکی از رایج‌ترین مدل‌های موجود در بازار که سیستم سرمایشی آن بر اساس فرآیند تبخیر آب سرد بوده و محل نصب آن هم عموما در فضای بیرون از ساختمان است که گاها به صورت غیر مستقیم روی پشت بام قرار داده و از طریق کانال‌کشی به خنک کنندگی فضای داخلی ساختمان می‌پردازد. سیستم سرمایشی این نوع از کولر آبی به واسطه گردش آب در داخل آن و خیس کردن پوشال تعبیه شده در دیواره‌های آن عمل می‌نماید.

شاخصه‌های بهترین مارک کولر آبی را قبل از خرید بدانیم

کولر آبی پرتابل یا متحرک

عملکرد این نوع از کولر نیز همانند آبی است ولی در ظاهر متفاوت است و بسته به قدرت آن اصولا برای فضاهای کوچک تا متراژ 15 الی 20 متر بازدهی دارد. همان‌طور که از نام کولر آبی پرتابل و متحرک مشخص است، از قابلیت جابه‌جایی برخوردار است. پوشال فیزیکی ثابت درون آن از جنس پارچه نانو بوده که خیس شدن آن سبب مرطوب گشتن فضای داخلی کولر شده و در نهایت فضای بیرونی را خنک می‌نماید.

کولر آبی دستی یا مینی

همان‌طور که نام آن مشخص است از سایزی کوچک برخوردار بوده که اصولا هم برای فضاهایی با متراژ بسیار کوچک کاربرد دارد و به راحتی قابل جابه‌جایی هستند. همچنین مخزن آب این نوع از کولرها به صورت دستی پر می‌شود که بدین علت آن را با عنوان کولر آبی دستی یا مینی معرفی نموده‌اند. کولرهای دستی نیز از خانواده کولر آبی پوشالی هستند که از لحاظ کارکرد با هم مشابه بوده اما از حجم و قدرت کمتری برخوردار است که به همین علت برای استفاده در فضاهای کوچک و کارگاهی مناسب دیده شده است. علاوه بر آن از قیمت کمتری هم برخوردار است و می‌توان به نوعی آن را دسته بندی کولر پرتابل نیز قرار داد که نیازی به کانال کشی و لوله‌کشی آب هم ندارد.

کولر آبی سلولزی

از جدیدترین انواع کولر آبی است که دارای مکانیزمی مشابه بوده ولی از پدهای سلولزی به جای پوشال در آن استفاده شده که به همین علت هم از توانایی خنک کنندگی بالاتری برخوردار است و اخیرا هم مورد استقبال زیادی قرار گرفته و در تنوع بالایی از توان هم تولید و به بازار ارائه شده است. وجود پد روی دیواره‌های کولر سبب می‌شود تا هوا به طور یکسان از تمامی مناطق عبور نموده و در نهایت موجب راندمان بالای آن می‌شود و مسلما هم از قیمت بیشتری برخوردار است اما از هزینه نگهداری کمتری نسبت به پوشالی برخوردار است.

شاخصه‌های بهترین مارک کولر آبی را قبل از خرید بدانیم

فاکتورهای انتخاب یک کولر آبی مناسب

با توجه به این موضوع که انواع مختلفی از کولر آبی با برندهای متنوع در بازار موجود است و بر اساس مناطق مختلف آب و هوایی موجود در ایران بهتر است با اطلاع از فاکتورهای انتخاب یک کولر آبی مناسب، بدانیم که هنگام خرید یک کولر آبی باید به چه نکاتی توجه کنیم تا از عملکرد خوب آن بهره‌مند گردیم و هم به لحاظ اقتصادی هم برای خرید و هم برای نگهداری مقرون به صرفه باشد؟ به همین منظور ما در این قسمت با توجه به فاکتورهای مختلف به ارائه نکات مهمی که قبل از خرید کولر آبی باید بدان توجه نمود، پرداخته‌ایم که جهت انتخاب و خرید کولر آبی خوب بهتر است مورد مطالعه و بررسی قرار دهید.

 • اقلیم محیط: با توجه به عدم امکان استفاده از این نوع کولرها در مناطق شرجی و مرطوب به علت اختلاف کم دمای هوای ورودی و خروجی به دلیل بیشتر بودن رطوبت هوای ورودی در چنین مناطقی، مناسب نبوده و بهتر است جهت استفاده در مناطق گرم و خشک مرکزی مورد خریداری قرار گیرد.
 • نیاز کاربر: با استناد به قسمت قبل که انواع کولر ابی معرفی شد، می‌توان نیاز کاربر را در انتخابی خوب و مناسب موثر دانست و با توجه به نوع نیاز و کاربری خود به انتخاب بین انواع مختلف پوشالی، پشت بامی، بالکنی، پرتابل یا قابل حمل و مینی کولر آبی ثابت یا کولر آبی سلولوزی پلیمری بپردازد.
 • بدنه کولر: انتخاب و خریداری کولرهای آبی با جنس بدنه گالوانیزه جهت جلوگیری از زنگ زدن به ویژه در مناطق با بارندگی زیاد به علت مقاوم بودن در برابر رطوبت. همچنین بهتر است بدنه کولر از ضخامت بالایی برخوردار باشد تا از عمر بیشتری برخوردار باشد.
 • محل نصب: جهت بهره‌مندی از بازدهی بیشتر، پیشنهاد می‌شود محل نصب کولر خود را در جایی نظر بگیرید که بیشتر طول روز سایه باشد و یا حداقل برای آن یک سایبان اختصاص داده و در حد امکان از تابش مستقیم نور خورشید در روزهای داغ تابستان آن را دور نگه دارید تا هم قدرت خنک کنندگی بالایی و هم مصرف انرژی کمتری داشته باشد.
 • قدرت و توان باد دهی کولر: بر اساس مدل‌های مختلفی از کولر ابی که با قدرت‌های متعددی ارائه شده و با توجه به ظرفیت و توان کولرآبی، به انتخاب مدلی بپردازید که میزان خنک کنندگی آن نسبت به متراژ فضا بیست برابر باشد. برای مثال برای یک فضای با حجم متر مکعب 150 کولر با توان 3000 مناسب است.
 • رنگ بدنه کولر: در نگاه اول شاید رنگ از نظرتان بی‌اهمیت به نظر برسد، اما در واقع از تاثیر بسزایی در ماندگاری کولر برخوردار است و بهتر است به انتخاب کولر با رنگ مقاوم در برابر اشعه‌های خورشید بپردازید تا به مرور با از بین رفتن رنگ کولر موجب از بین رفتن بدنه و کاهش عمر آن نشوید.
 • دهانه خروجی هوا: در کولرهای آبی معمولا دو نوع خروجی هوای خنک تعبیه می‌شود که یکی در قسمت در یا بدنه و دیگری نیز در قسمت سقف کار شده است. کولرهایی که دهانه آن در سقف کار شده، از میزان خنک کنندگی بالاتری برخوردار است؛ زیرا تمام بدنه آن از پوشال برخوردار است که رطوبت و خنکی هوای بیشتری دارد و قابلیت کانال‌کشی از هر طرف را دارد و از هزینه نصب پایین‌تری نیز برخوردار است.
 • کنترل دما: تعبیه کنترل‌گر دما در مدل‌های جدید سبب می‌شود تا با قرار دادن آن در فضای خانه و با توجه به دمای محیط در زمان خاص خاموش و روشن گردد که جهت صرفه‌جویی در مصرف انرژی نیز بسیار مفید است.
 • سیستم خاموش‌کننده خودکار: همچنین ارائه کولرهای آبی اخیر با سیستم خودکار خاموش و روشن شدن سبب می‌شود تا بر اساس برنامه‌ریزی که کاربر برای آن تنظیم نموده، در زمان‌هایی که خانه نیست و در موقع برگشت می‌خواهد هوا خنک بماند، به طور خودکار عمل نماید.
 • ابعاد کولر آبی: به طور کلی کولرهای آبی از سه بعد کف و سقف و دیواره برخوردارند که قسمت دیواره‌ها بزرگ‌تر است و هر چه از ابعادی بیشتری برخوردار باشد، میزان گردش آب بیشتری هم در آن جریان خواهد داشت و این نیز در مقدار خنک کنندگی آن تاثیر گذار است. اما از میزان فضای لازم جهت تعبیه کولر در خانه خود نیز به لحاظ سایز نباید غافل ماند.
 • گارانتی خرید و خدمات پس از فروش: کولر از سری محصولات مونتاژی است که مصرف کننده باید از این اطمینان برخوردار شود که در صورت خرابی یک قطعه، می‌تواند از گارانتی و پشتیبانی لازم جهت راه اندازی دوباره بهره‌مند گردد. بدین منظور تمامی برندهای معتبر موجود در بازار از گارانتی خرید و خدمات پس از فروش برخوردار هستند تا این اطمینان را به مشتری بدهند در زمان عدم عملکرد صحیح دستگاه، قطعه خرابی مورد تعویض یا تعمیر قرار خواهد گرفت.
 • مصرف برق و برچسب انرژی کولر آبی: همان‌طور که قبلا نیز اشاره شد، توصیه ما جهت مصرف انرژی کمتر استفاده از سایبان به منظور جلوگیری از تبخیر بیش از اندازه آب و مصرف بالای انرژی آب و برق است. بررسی برچسب انرژی کولر نیز از دیگر موارد موثر در باب کاهش مصرف انرژی است که در هنگام خرید باید بدان توجه شود. بر اساس استانداردهای تعریف شده اخیر برچسب انرژی D بهترین نوع مصرف انرژی برای کولرهای آبی است.
 • برند مناسب: با وجود برندهای مختلفی از کولر آبی در بازار، بسیار حائز اهمیت است که به بررسی و شناخت برندها جهت بهره‌مندی از عملکرد خوب کولر بپردازید که هر اندازه که ویژگی‌های یک کولر به استانداردهای جهانی نزدیک‌تر باشد، از اعتبار لازم برخوردار خواهد بود.

معرفی بهترین کولر آبی کم مصرف

با توجه به بحران کم آبی عموما افراد جهت صرفه‌جویی در مصرف انرژی به دنبال وسایل کم مصرف هستند تا بدین صورت در هزینه‌های مصرفی خود نیز به نوعی صرفه‌جویی نموده باشند، در همین راستا لازم دانستیم به معرفی بهترین کولر آبی کم مصرف در بین برندهای موجود بپردازیم. شرکت کاوه کویر همواره در راستای رضایت مشتریان و بر اساس استانداردهای جهانی روی انرژی مصرفی تولیدات خود بسیار دقت نموده و به ارائه محصولاتی با رده بازدهی انرژی D پرداخته است.

تولیدات اخیر پلیمری و سلولوزی این شرکت بر اساس جنس بدنه پلی‌پروپیلن که از کاهش 40 درصدی مصرف برق برخوردار بوده و وجود پدهای سلولزی که از میزان تبخیر آب کمتر از پوشالی برخوردار بوده را می‌توان بسیار کم مصرف و با رده انرژی بالا معرفی نمود. قدرت خنک کنندگی بسیار زیاد این محصولات نیز سبب شده تا در روزهای بسیار گرم تابستان نیز با همان دور کند بتوان خنکی محیطی را تامین نمود.

شاخصه‌های بهترین مارک کولر آبی را قبل از خرید بدانیم

کولر آبی سلولزی و بهترین مارک آن چیست؟

همان‌طور که قبلا در معرفی کولر آبی سلولزی ارائه شد، تفاوت آن با کولرهای آبی پوشالی در مکانیزم خنک کنندگی آن است که از پدهای سلولزی در آن استفاده شده که از قدرت خنک کنندگی بسیار بیشتر و مصرف آب کمتری برخوردار بوده و این مساله سبب شده افزایش تمایل افراد به سمت محصولات جدید گشته که به همین علت هم همواره به دنبال بهترین مارک کولر آبی سلولزی موجود در بازار هستند که در این زمینه می‌توان انتخاب و خریداری کولر آبی پلیمری کاوه کویر را به عنوان محصولی مرغوب از برندی معتبر را به این دست از متقاضیان پیشنهاد داد.

بهترین مارک کولر آبی در ایران

تنوع در بازار کولر آبی سبب شده تا افراد همواره در جستجوی بهترین برند جهت خرید باشند که ما در این راستا قصد داریم شما را در بین برندهای موجود و معتبر، با بهترین مارک کولر آبی در ایران آشنا سازیم. در پاسخ به این سوال متقاضیان که می‌خواهند بدانند کولر آبی چه مارکی خوبه می‌توان برند کاوه کویر را معرفی نمود که در راستای افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها و افزایش رضایت مشتریان قدم‌هایی موثر برداشته و همواره در حال ارتقا دادن کیفیت محصولات خود است.

حضور موفق در بازارهای داخلی و خارجی و بین المللی و افزایش سهم بازار توانسته این برند را در ردیف بهترین تولیدکنندگان این محصول قرار داده و به رقابت با آن‌ها بپردازد. این شرکت ضمن تعهد و تبعیت از قوانین استاندارد در زمینه‌های مختلف حرکت سازمانی پیشرو داشته و با امید دستیابی به اهداف مذکور را سرلوحه کاری خود قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *