همان طور که می‌دانید اقتصاد ایران وابسته به درآمد های نفتی است و هر گونه نوسان در قیمت منجر به کاهش درآمد های نفتی خواهد شد. از همین رو است که بحث صادرات به سمت مواد غیر نفتی کشیده شد تا افزایش درآمد صادراتی را در کشور داشته باشیم.

صادرات انواع محصولات غیر نفتی به کشور های عربی و سایر کشور های جهان که نه تنها ارزآوری کشور را به همراه دارد بلکه برای خود شرکت تولید و عرضه کننده محصولات غیر نفتی نیز سود مناسبی را به همراه دارد.

یکی از مواد غیر نفتی صادارتی ایران یه دیگر کشور ها را می‌توان وسایلی نظیر تجهیزات گرمایشی و سرمایشی نظیر کولر و آبگرمکن بیان نمود که در حال حاضر در هر کشوری جزو ضروریات به شمار می‌رود.

به همین جهت است که شرکت کاوه کویر، محصولات خود اعم از سیستم های سرمایشی و گرمایشی را از سال 84 به کشورهای عراق، اردن، افغانستان، امارات و… صادر کرده است و این افتخار را دارد که سهمی کوچک در توسعه صادرات غیرنفتی داشته باشد و توانسته است محصولات باکیفیت به سراسر جهان عرضه کند.

کشورهای هدف صادرات غیرنفتی ایران نه تنها شامل عراق، روسیه، هند، چین، امارات و افغانستان است بلکه کشورهای نظیر ترکیه، پاکستان، گرجستان و جمهوری آذربایجان نیز محصولات و کالاهای ایرانی را خریداری می‌نمایند و این می‌تواند منبع درآمد مناسبی برای کشور عزیزمان ایران باشد.

از همین رو به راحتی می‌توان به صادرات مواد غیر نفتی در ایران به عنوان سرمایه گذاری و در آمد آوری ارزی کشور توجه داشت تا با نوسانات صادرات نفتی کشور دچار کمبود سرمایه نشود و بتوان از این طریق به افزایش سرمایه ها دست زد.

با صادرات مواد غیر نفتی از شرکت کاوه کویر، این کارخانه سهم بسیاری در افزایش تجارت جهانی و بازارهای بین المللی داشته است و با صادرات مواد غیر نفتی به کشورهای دیگر توانسته است روش های ارزآوری به کشور عزیز ایران را افزایش دهد و با ارزش بالایی به کشورهای دیگر فروخته می‌شود.

صادرات

صادرات کولر آبی و انواع آبگرمکن ها توانست سبب درخشش نام ایران شود

صادرات کولر آبی و انواع آبگرمکن ها و همچنین دیگر کالاهای غیر نفتی از دیگر تولیدکنندگان، یک شاخص خوب برای اقتصاد تعریف می‌شود و سبب رشد مثبت اقتصاد ایران می شود و عاملی است برای درخشش نام ایران.

سهم کوچک شرکت کاوه کویر در توسعه صادرات غیر نفتی میهن اسلامی و عرضه انواع کولرهای آبی پوشالی، سلولزی، پلمیری و همچنین انواع آبگرمکن های گازی و برقی سبب سربلندی نام ایران شده است.

صادرات محصولات غیر نفتی اغلب توسط شرکت های تولیدی ایران با ضمانت کیفیت همراه است که نه تنها تضمینی برای هموطنان خریدار در کشور های غیر ایرانی است که با خیالی آسوده اقدام به خرید نمایند، بلکه نمادی بر بهترین کیفیت است که به بازار داخلی و خارجی عرضه می‌شود.

شرکت کاوه کویر نیز محصولات خود اعم از آبگرمکن و کولر ها را به همراه ضمانت به خریداران خارجی عرضه می‌دارد و نه تنها به صورت جز بلکه قابلیت فروش و صادرات به شکل عمده را نیز می‌توانند به آسانی پشتیبانی نمایند.