مقالات کاربردی

از کجا بفهمیم کولر آبی چند هزار است؟

از کجا بفهمیم کولر آبی چند هزار است؟

همان طور که بر شما مبرهن است یکی از لوازم سرمایشی مناسب فصول گرم سال که به عنوان ضروریات خانه و محل کار تبدیل شده است را می‌توان کولر معرفی نمود؛ به ویژه کولر های آبی که نه تنها از قیمت مناسبی برخوردارند بلکه با مناطقی با آب و هوای گرم و خشک سازگاری بهتری دارند و دلیل آن ایجاد رطوبت مناسب در فضا برای این مناطق است.

البته که باید توجه داشته باشید در زمینه خرید کولر های آبی در نظر گرفتن یکی سری از نکات الزامی است که یکی از آن ها را می‌توان توجه و دقت به ظرفیت کولر های آبی بیان نمود. مسئله ای که تحت قالب یک سوال پر تکرار برای خریداران به عنوان این که کولر آبی چند هزار بخریم، مطرح شده است.

موضوعی که بر حسب متراژ و ابعاد مختلف منازل یا محیط کاری سبب شده تا کولر هایی با ظرفیت های مختلف در ابعاد متفاوت روانه بازار شود و این که بفهمیم کدامین کولر مناسب خرید شماست یا به عبارت ساده تر از کجا بفهمیم کولر آبی چند هزار است را با مطالعه این دست نوشته گردآوری شده می‌توانید به دست آورید؛ پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

چگونه تشخیص دهیم کولر آبی چند هزار است و کدامیک از آن ها را بخریم؟

همان طور که بیان شد ظرفیت های متفاوتی از کولر آبی در بازار وجود دارد که انتخاب آن بسته به متراژ های مختلف فضای مورد نیاز شما باید انتخاب شود؛ اگر به این نکته توجه نکنید و این محاسبه به طور دقیق انجام نشود یا دستگاه خریداری شده از میزان خنکای لازم برخوردار نیست یا ظرفیت انتخاب شده زیادتر از متراژ شما بوده و به همین جهت محیط شما بیش از حد خنک یا سرد می‌شود.

شاید فکر کنید خرید کولر آبی با ظرفیت بالاتر از متراژ منازلتان گزینه انتخابی بهتری باشد؛ چون خنکای بیشتری را تجربه می‌کنید درحالی که این موضوع کاملا غلط است؛ چرا که در صورت سرد شدن بیش از حد انتظار شما مجبور به روشن و خاموش کردن کولر خواهید بود و این موضوع مصرف انرژی بیشتری را به همراه دارد.

با این تفاسیر انتخاب ظرفیت مناسب کولر متناسب با محیط از موضوعات حائز اهمیتی است که نباید در خرید از آن غافل شوید. در نظر گرفتن متراژ و مساحت فضای منازل یا محیط کاری و بر حسب آن انتخاب ظرفیت کولر متناسب با آن، منجر به دسترسی و خرید کولر آبی مناسبی برای شما خواهد شد.

با این تفاسیر در باب پاسخ به این سوال که چگونه تشخیص دهیم کولر آبی چند هزار است و کدامیک از آن ها را بخریم را می‌توان از راهکار هایی که در زیر بیان شده است، به دست آورد و با در نظر گرفتن متراژ منازل یا محیط کاری دست به خرید ظرفیت مناسبی از این وسایل سرمایشی زد.

یکی از راهکارهای تشخیص این که کولر آبی چند هزار است، بررسی ظرفیت آن برحسب اطلاعات درج شده بر روی بدنه کولر است. به حتم با مشاهده بدنه کولر دیده اید که یک سری از اعداد و ابعادی چون 3000، 4000 و… برحسب CFM زده شده اند.

در اصل محاسبه این اعداد و ارقام با یک قاعده کلی و جهانی بر حسب سنجش فوت مکعب در دقیقه انجام می‌شود که شما در بازار شاهد ظرفیت های 1800 تا 7000 کولر های آبی بر طبق این استاندارد هستید.

ظرفیت های بیان شده برای کولر های آبی می‎تواند کوچکترین فضا با متراژ 9 متر تا فضا هایی با وسعت 150 متری را به راحتی خنک کند؛ البته که باید برحسب متراژ فضا، ظرفیت مناسب کولر را انتخاب کنید تا بتوانید به خنکای مناسبی از این وسایل سرمایشی دست یابید.

چگونه تشخیص دهیم کولر آبی چند هزار است و کدامیک از آن ها را بخریم؟تشخیص سایز پوشال کولر آبی

به غیر از مشاهده برچسپ مشخصات قرار گرفته بر روی بدنه کولر راهکار دیگری که به شما کمک می‌نماید تا بتوانید بفهمید کولر آبی شما چند هزار است، توجه به ابعاد پوشال کولر است. البته که در برند های مختلف عرضه و تولید این محصولات در بازار شاید کمی تغییر در این ابعاد وجود داشته باشد که با صرف نظر از آن می‌توان به طور معمول بر اساس اندازه پوشال به این که کولر آبی منزل شما چند هزار است، پی برد که در زیر به این ابعاد اشاره نموده ایم:

 • ظرفیت کولر آبی 3500 دارای ابعاد پوشالی برابر با 60 در 70 است.
 • کولر آبی 4000 از ابعاد پوشال برابر با 80*70 برخوردار است.
 • کولر 4500 دارای ابعادی برابر با 82*70 برای پوشال است.
 • ظرفیت کولر آبی 6500 از ابعاد 90*80 برخوردار است.
 • کولر فلزی آبی 7000 از پوشالی با ابعاد 100*90 برخوردار است.

با اطلاع از این ابعاد و اندازه گیری آن نیز می‌توان به ظرفیت و چند هزار بودن کولر آبی خود برسید. به طور کلی هر چه ظرفیت هوادهی کولر بیشتر باشد به قطع ابعاد آن نیز بزرگ تر خواهد بود و این یک رابطه مستقیم در این بین است که از ظاهر کولر استنباط می‌شود.

در باب کولر های سلولزی به دلیل موجود بودن ابعاد های مختلفی از پد سلولزی اطلاع از چند هزار بودن کولر الزامی نیست و بلکه با محاسبه و اندازه گیری درب های کولر می‌توانید به سایز مناسب این نمونه از پد ها دست یابید.

این موضوع در حالی است که برای خرید و تعویض پوشال برای کولر های آبی به حتم باید به این که کولر آبی شما چند هزار است، رسیده باشید و بر اساس مطرح نمودن آن به فروشنده به پوشال مورد نظر کولر خود دست یابید.

کولر آبی تا چند هزار داریم؟

ظرفیت های بیان شده در باب این که کولر آبی فلزی شما چند هزار است و این که در قسمت ابتدایی این مقاله مطرح نموده ایم که کولر های آبی از ظرفیت های 1800 تا 7000 را دارند به حتم این سوال را برای شما مطرح نموده است که کولر آبی تا چند هزار داریم که در پاسخ بدان می‌توان این گونه بیان نمود:

به طور کلی بسته به تولیدکننده و در نظر گرفتن فضا های منازل و محیط کاری شما شاهد ظرفیت های مختلفی از کولر های آبی در بازار هستید که بسته به نیاز خود باید اقدام به خرید آن نمایید که ما در این مقاله تنها به معروف ترین این ظرفیت کولر ها پرداخته ایم.

در باب کولر های ارائه شده در شرکت کاوه کویر از برترین برند های تولیدی وسایل سرمایشی در شهر کاشان که کولر های آبی را با ظرفیت های پر طرفدار هموطنان به بازار ارائه کرده است را می‌توان کولر های با ظرفیت های زیر بیان نمود که به صورت کد اختصاری زیر معرفی می‌شوند:

 • کولر آبی با ظرفیت 3200 که با کد اختصاری KA32 شناخته می‌شوند.
 • کولر آبی KA38که در اصل همان کولر های آبی 3800 را معرفی می‌نماید.
 • کد KA40 در اصل نشان دهنده کولر های آبی فلزی با ظرفیت 4000 است.
 • کد KA58 کولر های آبی با ظرفیت 5800 است.
 • کولر 6000 که به صورت KA60 نشان داده می‌شود.
 • کولر های کاوه کویر با ظرفیت 8000 که به صورت KA80 معرفی می‌شوند.

انتخاب کولر آبی بر اساس متراژ

با توجه به گفته های بالا به حتم به این موضوع رسیده اید که گفته شده انتخاب کولر آبی بر اساس متراژ باید انجام شود تا بتوانید ظرفیت کولر آبی مناسبی را خریداری نمایید که در این باره در نظر گرفتن نوع کاربری محیط که فضایی مسکونی است یا محیط کاری یا تجاری باید مشخص شود.

بعد از مشخص نمودن نوع کاربری باید به مساحت و ارتفاع محیط که برای منازل مسکونی 3 متر و برای فضا های کاری و تجاری بیشتر است، توجه نمود تا بتوان ظرفیت مناسبی از کولر را برای آن خریداری نمود تا بتوان به میزان خنکای مطلوب دست یافت.

انتخاب کولر آبی بر اساس متراژ

شاید با شنیدن این موضوع کمی محاسبه فضای محل مورد نیاز برای این که بفهمیم کولر چند هزارتایی بخریم کمی برای شما دشوار باشد؛ اما با یک محاسبه ساده می‌توانید به راحتی بدان برسید که در زیر آن را بیان نموده ایم.

تقسیم متراژ فضای محل استفاده از کولر بر عدد 0.027 و سپس عدد به دست آمده را بر دو ضرب کنید تا با مشاهده حاصل آن بتوانید به این که باید چه ظرفیتی از کولر را بخرید دست یابید. به طور مثال بر این مبنا می‌توان به این که یک کولر 4000 مناسب استفاده برای فضاهای 50 تا 60 متری است؛ پی برد.

خرید کولر های آبی در ظرفیت های مختلف

با توجه به توصیفات بیان شده به حتم به این نتیجه رسیده اید که در کنار نکات دیگری که برای خرید کولر آبی باید در نظر بگیرید مهمترین نکته برای خرید در نظر گرفتن ظرفیت کولر است یا به عبارت ساده تر این که بدانیم باید کولر چند هزار بخریم که ما در این مقاله بدان اشاره نموده ایم.

در اصل با توجه به این گفته ها و پی بردن به این که کدامین ظرفیت کولر مناسب خرید شماست به دنبال خرید بهترین کولر آبی هستید که در این صورت پیشنهاد خرید از شرکت کاوه کویر به شما داده می‌شود. مجموعه ای که امکان خرید کولر های آبی در ظرفیت های مختلف را برای شما هموطنان نه تنها به شکل حضوری بلکه برای دسترسی هموطنان از سایر نقاط کشور به شکل آنلاین نیز مهیا نموده است.

این مجموعه تولیدی وسایل سرمایشی نه تنها در ارائه ظرفیت های مختلف کولر بلکه در زمینه ارائه بهترین کیفیت با گارانتی که برای فروش این محصولات در نظر گرفته است توانسته محبوبیت ویژه ای را در میان خریداران در اقصی نقاط کشور به دست آورد و شاید همین علتی است بر فروش و معرفی این برند برای خرید به دیگران.

در صورت تقاضا و خرید آنلاین از این مجموعه باید به فروشگاه اینترنتی کاوه کویر مراجعه نمایید و با در نظر گرفتن نکاتی که قبل از خرید کولر آبی باید بدانید از جمله ظرفیت هوادهی آن متناسب با مساحت فضا و در نظر گرفتن کاربری آن دست به خرید بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *