مقالات کاربردی

تفاوت کولر آبی پوشالی با سلولزی که قبل از خرید باید بدانید

تفاوت کولر آبی پوشالی با سلولزی که قبل از خرید باید بدانید

با افزایش میانگین دمای زمین و گرم شدن هوا همه به فکر خرید سیستم های خنک کننده‌ای هستند که فضا و محیطشان را به نحو احسنت خنک کنند. در طی دهه‌های گذشته، سیستم های سرمایشی تنوع نداشت و در نوع انتخاب این سیستم های خنک‌کننده، دغدغه و چالشی نبود؛ اما امروزه کولرهای آبی اعم از کولر آبی پوشالی یا آبی سلولزی و همچنین کولرهای گازی در بازار موجود هستند و انتخاب افراد را سخت‌تر می‌کند و افراد نمی دانند که کدام یک را بخرند؟

مسلما خرید کولرهای گازی با هزینه بسیار همراه است و از طرفی مصرف زیاد برق در حین استفاده از این کولرها سبب شده است تا خرید آن از توان بسیاری از خانواده ها خارج شود.

کولرهای آبی از قدیم الایام جزو پرمصرف ترین سیستم های خنک‌کننده در ایران بوده است و با سیستم تبخیری که دارد، توانایی خنک کردن محیط و فضا را دارد و به دلیل ساختار ساده‌تری که دارند و همچنین قیمت ارزان و مصرف برق کمتر، هنوز در میان ایرانیان پرطرفدار و محبوب است.

کولر سلولزی یکی از جدیدترین سیستم خنک‌کننده آبی است که با مکانیسم‌ها و قابلیت‌هایی برتری که دارد، یک سر و گردن از کولرهای آبی پوشالی بالاتر است و هم اکنون در صدر جدول است.

از میان کولرهای آبی برخی از خریداران در هنگام انتخاب و خرید دچار چالش می شوند و نمی دانند کولر آبی سلولزی بهتر است یا آبی پوشالی؛ از این رو دانستن تفاوت این دو نوع کولر آبی خارج از لطف نیست و می تواند خریدار قبل از خرید اطلاعاتش را بالا ببرد.

تفاوت کولر آبی با سلولزی مقوله ای است که قبل از خرید باید بدانید تا بتوانید بهترین نوع خرید را انجام دهید. همه ما ایرانیان با کولرهای آبی پوشالی آشنا هستیم و می‌دانیم که این کولرها جزو اولین وسیله‌های خنک‌کننده در ایران هست؛ ولی کمتر کسی است که اسم کولر آبی سلولزی را شنیده باشد؛ از این رو برآن شدیم تا ماهیت و چیستی این نوع کولر را بیان کنیم.

کولر سلولزی چیست و تفاوت آن با کولر آبی پوشالی در چیست؟

کولرهای آبی جدید سلولزی از پیشرفته‌ترین نوع کولر آبی است که تولید و ارائه این نوع کولر، حاصل پیشرفت تکنولوژی است و تغییرات بسیار گسترده ای نسبت به نوع پوشالی دارند.

در این نوع کولر آبی، به جای استفاده از پوشال‌های چوبی سبک وزن، از پوشال‌های سلولزی استفاده می‌شود که این پدهای سلولزی از مهمترین و اصلی ترین اجزای کولر هستند و نقش مهمی در خنک سازی هوا دارند و جایگزین بسیار خوبی به جای پوشال های چوبی قدیمی هستند.

پدهای سلولزی که جایگزین پوشال های چوبی هستند، سبب بالا رفتن قدرت راندمان و ضریب عملکرد کولر شده و این پدها هوای گرم اتاق را به داخل خود کشیده و پس از عبور از پدها که خاصیت رطوبت پذیری بالایی دارند، هوای خنک را به بیرون انتقال می دهند.

این پدها ورقه های نازکی هستند که جنسشان سلولز است و ساختاری یکپارچه و یکنواخت دارند که برخلاف پوشال های آبی با گذر زمان از کیفیت و کاراییشان کاسته نمی‌شود و دیرتر از پوشال های چوبی فاسد می‌شوند و مقاومت بالایی دارند

یکی از دلایلی که سبب شده این کولرهای آبی بدون پوشال، هوای خنک تری را ارائه دهند، این است که این پدهای سلولزی میزان جذب آب بالایی دارند؛ به گونه‌ای که یک متر مکعب از این پدها قادر هستند 100 لیتر آب را جذب کنند.

شاید دیده باشید که در خانه‌هایی که کولر آبی پوشالی وجود دارد، به محض آنکه هوا پر از گرد و خاک شد، این گرد و خاک توسط کولر به داخل ساختمان نفوذ پیدا می‌کند؛ ولی متراکم بودن پدهای سلولزی در کولر آبی سلولزی سبب می‌شود تا گرد و خاک موجود در هوای بیرون نتواند وارد ساختمان شود و این یکی از مزایای بسیار مهم کولرهای آبی سلولزی است.

جنس پوشال کولرهای آبی از چوب درختان است که در برابر آب دچار پوسیدگی شده و از بین می‌روند و همچنین نفوذ پذیری نامناسب دارند و همین مورد کافی است تا مصرف آب با روشن بودن این کولرها بالا رود و این پوشال ها همیشه خیس است و محلی مناسب برای رشد انواع باکتری‌هاست، ولی پدهای کولرهای سلولزی از جنس کاغذ فنلاندی است و شکل آنها به صورت مشبک است که این نوع طراحی سبب عدم ورود گرد و غبار به داخل کولر و در نتیجه داخل ساختمان می‌شود.

هوای گرم با سرعت کم از پدها عبور کرده و این هوا با آب در تماس است و این دلیلی است برای خنک سازی بیشتر هوا و همچنین این پدها گرد و غبار را درون خود جذب کرده و مانع توزیع آن ها در هوا می‌شوند.

این موارد تفاوت کولر ابی پوشالی و سلولزی است و در ضمن قیمت کولر آبی سلولزی بیشتر است؛ چون قیمت پدهای سلولزی بیشتر از پوشال‌های چوبی در کولرهای فلزی معمولی است.

تفاوت کولر آبی پوشالی با سلولزی که قبل از خرید باید بدانید

کولر آبی سلولزی بهتر است یا آبی پوشالی

با توجه به موارد بالا می‌توان نظر داد که کولر آبی سلولزی بهتر است یا آبی پوشالی؛ در ضمن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد تا خریدار قبل از خرید بداند که کدام یک را خریداری کند.

گران‌قیمت بودن قیمت کولر آبی سلولزی نسبت به کولرهای آبی معمولی با پوشال درست است که زیادتر است؛ ولی خریدار باید بداند که پدهای سلولزی در کولرهای سلولزی سبب راندمان و عملکرد بالا و خنکی بیشتر می‌شود.

در واقع خرید کولر آبی سلولزی درست است که منجر به پرداخت هزینه بالاتری است؛ ولی یک بار و برای همیشه است و خریدار می تواند با خیالی راحت از این کولر طی 4 الی 5 سال استفاده کند؛ بدون آنکه نگران تعویض یا تعمیر آن باشد.

30 درصد خنکی بیشتر و همچنین 30 درصد مصرف برق کمتر، آیا دلایلی نیست بر آنکه بگوییم که قیمت بالای این کولرها جزو معایب آن‌ها نیست؟
تعویض این پدها طی دوسال استفاده یا سه سال است و روش تعویض آن ها آسان و بی دردسر است و هرکسی توانایی تعویض آن را دارد. قیمت این پدها بالاتر از قیمت پوشال است و بهتر است آب کولر را دو الی سه هفته یکبار تعویض کرد تا از پدها مراقبت شود.

رسوب گذاری در کولرهای سلولزی جدید که تولید آن انقلابی در صنعت کولر سازی بود، با سرعت بسیار کمی صورت می‌گیرد و خریدار هرسال نیاز به سرویس کولر ندارد و همچنین برای افرادی که نسبت به آلاینده‌های هوا حساسیت دارند، عالی است؛ چون این پدهای سلولزی چند لایه گرد و غبار را فیلتر می کنند؛ در حقیقت این پدها یک فیلتر هوا هستند که جلوی آلرژی را می‌گیرند.

تفاوت کولر آبی پوشالی با سلولزی که قبل از خرید باید بدانید

به صورت خلاصه می‌توان مزیت های استفاده از کولر سلولزی را موارد زیر برشمرد:

  • بازدهی بالایی دارند
  • از انتشار گرد و غبار جلوگیری می کنند
  • مانع بروز حساسیت در افراد می شوند
  • پدهای آن مقاومتشان بیشتر از پوشال هاست
  • با سرعت کم رسوب می گیرد
  • نیاز به سرویس کولر سالانه ندارد
  • خنکی بیشتر دارد

خرید کولر آبی سلولزی و کولرهای معمولی مستقیم از کارخانه

افراد می توانند خرید کولر آبی سلولزی و کولرهای معمولی را مستقیم از کارخانه انجام دهند. کارخانه بزرگ کاویر کویر، تولید و صادر کننده انواع کولرهای سلولزی و کولرهای آبی با مصرف گرید A است و به دلیل فروش مستقیم و بدون واسطه توانایی ارائه و فروش این کولرها را به قیمت تولیدی و عمده دارد.

مجموعه کاویر کویر با چند سال سابقه تولید سیستم های خنک‌کننده آبی و رزومه درخشانی که دارد، این افتخار را دارد که جزو اولین تولیدکنندگان سیستم های خنک‌کننده آبی جدید در ایران است و می توان روی این سیستم های خنک‌کننده یک سیستم کنترل هوشمند یا سیستم شست وشوی خودکار نصب کرد.

طراحی و ساخت این کولرها بی نظیر است و شرکت کاوه کویر جزو شرکت های کارآفرین است که با کادری مجرب و آموزش دیده این افتخار را دارد که بهترین کولرهای آبی ایرانی را تولید کرده و به دیگر کشورها صادر می کند.

برتری‌هایی که پد سلولزی در کولرهای سلولزی نسبت به پوشال در کولرهای آبی معمولی دارد سبب شده است تا شرکت کاوه کویر تولید این کولرهای آبی جدید را هرسال انجام دهد و به اقصی نقاط کشور و جهان صادر کند.

تمامی محصولات با گارانتی و ضمانت نامه معتبر ارائه شده و همچنین نصب آن ها توسط بهترین نصابان خبره به صورت رایگان صورت می‌گیرد.
دادن ضمانت نامه معتبر و گارانتی نشان دهنده این است که ساختار مکانیکی کولرهای آبی کاوه کویر از استحکام بالایی برخوردار است و در تولید و عرضه، استانداردهای لازم رعایت شده و بدین صورت کولرهای آبی با طول عمر بالا روانه بازار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *